[media=28397,28398,28399,28401,28402,28404,28406]
Відомий журналіст, автор програми "Свобода слова" Савік Шустер, прочитав сьогодні у стінах УКУ публічну лекцію, на пам'ять Сашкові Кривенку. У невеличкому приміщенні конференц-залу було досить охочих послухати цю людину.
Пам'ять Сашка Кривенка вшановують уже четвертий рік поспіль своїми лекціями відомі знавці журналістської справи. Щороку достойні журналісти мають можливість отримати премію ім. С. Кривенка.
У залі не було жодного вільного місця, на сцені щось говорить Тарас Возняк і інші інтелектуали. Поруч стоїть невисокий чоловік, у зручних кросівках, джинсах, сорочці з підкоченими рукавами, через секунду його запросять ближче до сцени. А за кілька хвилин ця людина почала читати свою лекцію, вірніше говорити, вільно говорити, без жодних папірців. Це власне і є Савік Шустер.
Голова міста сидить у залі, а Савік згадує про місто, навіть звертається до Садового, буцімто, проблеми міста для людини є більш важливішими, ніж проблеми країни. Наш мер це, напевне, добре усвідомлює.
Савік вважає, що для журналіста повинні бути важливими дві речі: хороше взуття і "добрий фільтр від лайна (це рівень культури і знань)". "Сьогодні час журналістів, а не філософів. Філософи повинні все обдумати, для цього потрібен час. А журналісти реагують миттєво"
З численних цитат, аргументів, історій, легко зрозуміти, що Савік Шустер – людина досить розумна і начитана. Наприклад, цитував Карла Маркса, радив почитати, більшовики зіпсували йому репутацію, але він є досить цікавим. Андрій Садовий, почувши це, надув губи і почав несхвально кивати головою.
Після лекції були запитання з залу. Зазвичай Шустер ставить питання, але, як виявилось, відповідати він теж уміє.
"У якій епосі ви б хотіли жити? І ким би хотіли бути?" – "Я вагаюсь між 1970 і 1986 роком, проти кого виступати – Пеле чи Марадони? Футболістом хотів би бути."
Було хороше запитання про "Свободу слова", про перетворення її "на мильну оперу", про цирк одних акторів. Чому так? Комерція, багато того показують, що дає гроші, а політики сьогодні – чи не найкращі клоуни. Гостем однієї програми був Фукуяма, коментарі зайві, а от рейтинг був нульовим.
Більш інтелектуальні програми можна дозволити лиш раз на один два місяці. За словами Шустера, склад акторів встановлюють самі люди. Садовий почав голосно плескати в долоні.
Але і йому дали слово. Саме голова міста вручав премію цьогорічному переможцю, Вахтангові Кіпіані.
"В світі є дуже багато різних премій. Але ця премія – вона є особлива. Вона ніде не зареєстрована, вона є дуже легка, але вона має дуже великий зміст, тому що вибирають ті, хто працював з Сашком, хто любив його, хто розумів його.
Це ті, хто слово поступ не розуміють, як видання, а розуміють як певну ідеологію, тому що коли сьогодні згадувати Кривенка, чи говорити про нього більш ширше, то я думаю, коли би я мав вибір, хто він був чи талановитий журналіст, чи талановитий вчитель, я думаю, що в першу чергу він був великим ідеологом, тому я маю сьогодні особливу честь власне вручити цю премію людині, яка своєю невтомною працею, своїм життям, сповідує ідеологію поступу. Це є Вахтанг Кіпіані."
Аплодисменти. Овації. Подяки.
ІА "Вголос": НОВИНИ