Служба безпеки України перевірила законність використання Міністерством екології та природних ресурсів України близько мільярда гривень з «Державного фонду охорони навколишнього середовища» начебто для вирішення екологічної проблеми в Прикарпатті, повідомляє прес-центр відомства.

Під час перевірки встановлено, що  під виглядом вивезення з полігону в Калуському районі Івано-Франківської області для утилізації за кордоном небезпечних відходів гексахлорбензолу, екс-високопосадовцями було розроблено масштабну схему привласнення бюджетних грошей.

«При укладенні угоди було безпідставно у кілька разів завищено реальні обсяги токсичних відходів, накопичені на полігоні у Калуші.  З’ясувалося, що протягом останніх двох років замість небезпечних відходів виконавець робіт – зареєстрована за кордоном бізнес-структура – фактично вивозив грунт, який містив лише 0,2 відсотки небезпечної речовини і згідно з висновком експертної установи не підлягав високовитратній утилізації за рахунок бюджету», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають в СБУ, колишні керівники Міністерства екології та природних ресурсів України, незважаючи на відсутність фахової оцінки обсягів токсичних речовин, оформляли відповідні документи про «виконані роботи»  й сотні мільйонів гривень перераховувалися на рахунки підрядника, який ніколи не мав досвіду роботи у цій сфері. За корупційними схемами ці гроші розподілялися між високо посадовцями, близькими до колишньої влади.

«Служба безпеки України, викривши цей злочинний механізм, упередила безпідставний витік на закордонні рахунки 225 мільйонів гривень в рахунок оплати за вивезення «ґрунту», – йдеться у повідомленні.

За матеріалами СБУ Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України відкрито кримінальне провадження за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України. Слідство триває.

ІА "Вголос": НОВИНИ