Про це повідомляє «Укрінформ».
«Для надання допомоги й підтримки, описаної в пункті (а) для уряду України може бути використано 250 млн дол.», – зазначено в документі.
Водночас вказано на можливість додаткового використання 250 млн дол. за окремим рішенням міністра оборони за узгодженням з головою Державного департаменту США. Для цього представники адміністрації мають переконати Конгрес, що Україна «здійснила значні кроки в проведенні структурних реформ» у сфері оборони, в тому числі щодо боротьби з корупцією та підвищення рівня відповідальності влади.
«Укрінформ» зауважує, що нижня палата Конгресу США ухвалила подібний законопроект (H.R.4909) з бюджетом для Пентагону в середині травня. В ньому військову підтримку для України визначено в розмірі лише 150 млн дол.
За процедурою, обидва законопроекти мають пройти процедуру узгодження, де всі пункти, у тому числі фінансування операцій за кордоном, буде приведено до єдиного значення. Після цього документ подають на підпис президенту США.
Тим часом в адміністрації Білого дому заявили, що Барак Обама має намір накласти вето на законопроект у нинішньому вигляді, оскільки цей бюджет не в змозі надати збройним силам США достатньо засобів, потрібних для досягнення безпеки. Раніше в адміністрації заявляли, що президент наполягає на виділенні додаткових асигнувань для боротьби проти «Ісламської держави», а також продовження інших військових операцій за кордоном.
Загалом у проекті бюджету Пентагону (у варіанті Сенату США) заплановано виділення $500 млрд на операції за кордоном – це на $200 млрд більше, ніж цього року.
ІА "Вголос": НОВИНИ