Львівська обласна рада зробила все для того, аби не зупинити процес підписання угоди і не перевести це у політичну площину. Водночас якби під час відвідин Львівської області з Прем’єр-міністром України Віктором Януковичем була підписана угода, то це була би чиста політика, і ця угода не мала би жодної юридичної сили.
Відповідно до Закону України про стимулювання розвитку регіонів обласна рада повинна прийняти перше рішення щодо доцільності підписання такої угоди», — про це сьогодні, 19 вересня, повідомив голова Львівської облради Мирослав Сеник.
«Після прийняття такого рішення напрацьовується проект угоди, підписується головою ради і Прем’єр-міністром, далі йде наступне рішення обласної ради про затвердження цієї угоди, паралельно приймається постанова Кабміну про затвердження цієї угоди, далі реєстрація угоди в державних органах і публікація її в офіційних ЗМІ.
Лише в такому разі вона має юридичну силу. Це дуже важливо – дотриматися всіх процедур, оскільки кожна сторона бере на себе відповідальність за виконання угоди. І законом передбачено, що у разі невиконання однією із сторін взятих на себе зобов’язань, питання вирішуються у суді. Якби ми порушили процедуру, ми не могли б звернутися до суду і відстоювати свої права відповідно до угоди.
Ідея підписання угоди виникла безпосередньо перед візитом Прем’єр-міністра на Львівщину і, безумовно, що за два дні Львівська облрада не в стані була би вивчити, обговорити документ, де йдеться про інвестиції в 9 млрд грн. Та й врешті-решт, незважаючи на те, що цей документ опрацьований усіма міністерствами, на момент приїзду прем’єра на цьому документі не було візи Міністерства фінансів, яке є чи не найосновнішим, коли мова йде про інвестиції.
Тому ми підписали протокол про наміри, де визначили термін підготовки такої угоди – два місяці. Я думаю, що до кінця року ми цю роботу завершимо», – розповів Мирослав Сеник.
ЗІК
ІА "Вголос": НОВИНИ