Таку думку він висловив сьогодні на прес-конференції-дебатах Незалежного громадського прес-центру «Львівський вибір» на тему: «Як протидіяти корупційним схемам у новообраних місцевих радах».

На запитання, хто більше корумпований: депутати чи виконавчі органи місцевого самоврядування, Мирослав Сеник відповів, що треба дивитися на те, де легше здійснювати корупційні дії.

«Якщо говорити про виконавчу структуру, то корупційні діяння там здійснювати складніше, тому що є більше персональної відповідальності, а отже є контроль. В публічних органах влади, де немає персональної відповідальності, легше здійснювати корупційні діяння», - пояснив екс-голова обласної ради.

Саме тому, як вважає Мирослав Сеник, механізм боротьби з корупцією має полягати в тому, щоб якнайменше розпорядчих функцій було в депутатського корпусу і щоб вони передавались виконавчій структурі.

На думку депутата Львівської облради від Партії регіонів Олександра Сендеги, корумпованість є однаковою і в представницьких, і у виконавчих органах.

Окрім того, Олександр Сендега відповів ствердно на запитання про те, чи є прикладом корупції, коли сесія місцевої ради приймає ухвалу, яка суперечить інтересам громади, але вигідна певному депутатському колу чи пов’язаним з ним особами.

«У нас є такі приклади, коли є інтерес, тоді менше споглядається на громаду, на людей. Ми мали такий приклад по Брюховичах, то серйозний інтерес», - зазначив депутат облради.

ІА "Вголос": НОВИНИ