ЛЬВІВ, 16 ЖОВТНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник вважає звинувачення тендерної палати у корупції відповіддю на заяви Львівської облради та ОДА про недосконалість системи тендерів в Україні.
Про це він заявив на прес-конференції сьогодні.
«В мене є всі підстави говорити про тенденційність тієї інформації», — сказав він.
Голова ЛОР наголосив, що вважає так з огляду на те, що в заяві тендерної палати не правильно вказали прізвище депутата Буци і назву фірми, засновником якої він виступає. «Прізвище неправильно написане. Людина, якщо б хотіла б оскаржити ту інформацію — ніхто б позовну заяву не прийняв. Друге, фірма теж неправильно названа. Тому чи не свідомо це зроблено? Давайте поміркуємо… я думаю, це зроблено свідомо», — сказав Сеник.
Чиновник припустив, що ці звинувачення є відповіддю на звинувачення з боку облради та ОДА про недосконалість системи проведення тендерів. «Тому що Львівська облрада і адміністрація була ініціатором, зверталась у всі інстанції, що тендерна палата є великою перешкодою для того, щоб ефективно використовувати кошти», — сказав він.
Сеник наголосив, що сьогодні на казначейських рахунках є невикористані коштів, бо ОДА не може провести тендери.
Як приклад він навів ліквідацію наслідків аварії в Ожидові. «За виконанні роботи з ліквідації наслідків ще не розрахувалися, хоча кошти є. А чому не розрахувалися? Тому що тендер не проведений. Як можна проводити тендер коли йде ліквідація аварії? Звичайно, що ми не мовчали», — зазначив Мирослав Сеник.
Він додав, що за такої системи при виникненні якоїсь надзвичайної ситуації, влада не найде виконавця заходів з ліквідації. «Бо треба заплатити за роботи, а ми не можемо розрахуватися. Коли проводити той тендер? Якщо аварію потрібно ліквідовувати нині на нині, а не давати публікації, чекати 40 днів і так далі...», — сказав він.
Сеник також додав, що наразі немає жодних актів перевірки. «Не можу навіть сказати чи тендерна палата перевіряла», — додав він. — «Акту жодного немає. Ми з ним не ознайомлені. Якщо буде акт, я готовий його розглянути, розглянути публічно в комісіях і якщо треба залучити правоохоронців».
Як повідомляло агентство, вчора на прес-конференції в УНІАН Віце-президент Тендерної палати України Людмила Кравченко повідомила про системні порушення Львівською ОДА законодавства про державні закупівлі.
Тендерна палата України дослідила 43 процедури закупівель, проведених Львівською ОДА в період 2006-2007 рр., і встановила порушення вимог закону на 16 млн. грн.
ІА "Вголос": НОВИНИ