Зокрема СЕС радить:
• не вживати воду із сумнівних джерел;
• воду для пиття використовувати тільки після кип'ятіння, або фасовану;
• не проводити закупівлю продуктів у невстановлених місцях торгівлі;
• не купатись у непризначених для цього місцях;
• дотримуватись заходів особистої гігієни, завжди мити руки перед прийняттям їжі та після туалету;
• не купувати на ринках рибу та інші морепродукти на які відсутня відповідна документація;
• у разі появи симптомів гострого кишкового захворювання (пронос, блювота і інш.) обов'язково звертатись за допомогою в медичний заклад.

Як зазначається у повідомленні, на території Львівської області контамінації збудника холери в існуючих водоймах не відбулося. Проте, щороку за результатами моніторингу зовнішнього середовища з водойм області (м.Червоноград, Городоцький, Буський, Самбірський райони) виділяється збудник холери не ОI типу.

Одночасно, у 1994 році мали місце 4 випадки захворювання людей на холеру у Золочівському районі, внаслідок вживання в їжу риби привезеної з південних регіонів, де на той час реєструвалась велика кількість захворювань на холеру.

СЕС інформує, що 29.05.2011 року у м.Маріуполі Донецької області були зареєстровані 3 випадки захворювання на холеру. За попередніми даними епідрозслідування двоє хворих рибалок готували та вживали в їжу виловлених з моря бичків, а третій рибалка, з його слів, “під час вахти впав і наковтався води”.

Станом на 31.05.2011 року госпіталізовано четверту людину, у нього бактеріологічно діагноз поки ще не підтверджений, але джерело — ті ж самі бички, які він чистив і годував ними кота, при цьому погано помив руки після цього.

У трьох захворілих діагноз підтверджений бактеріологічно, висіяний холерний вібріон Оi групи, біотип Ель-тор, серовар Огава, вірулентний. Стан двох чоловіків, старших 55 років і жінки похилого віку, які були госпіталізовані, задовільний.

Бактеріологічне дослідження морської води та гідробіонтів триває.

Збудник холерного вібріону в річках згаданого регіону і в Азовському морі висівається щороку. Останній спалах холери в Маріуполі реєструвався 12 років тому. Отже під впливом сонячної активності вібріони активізувались і могли стати причиною захворювання людей.

ІА "Вголос": НОВИНИ