Найбільші IT-компанії Індії масово звільняють айтішників. У 2016 році без роботи залишилися 17 600 співробітників трьох великих компаній. Цього року звільнено вже 56 тисяч осіб (майже половина від загальної кількості айтішників в Україні), – пише УНІАН.

ІТ-гігант Infosys заявив, що завдяки автоматизації «звільнив» 11 000 своїх співробітників (200 000) від монотонних завдань. Крім цього, в 2016-му компанія найняла 6 000 осіб, тоді як в 2015-му – 17 000. Вперше за час існування компанії кількість працівників зменшилася в порівнянні з попереднім роком. Про це повідомляє Вusinessviews.

Поки що дозволити собі передові програми для автоматичного написання коду та аутсорсингу бізнес-процесів можуть тільки найбільші компанії. Але скоро це стане доступнішим, і тоді його зможуть купити і мені гравці сфери. Згодом такий тренд добереться і до України. Враховуючи швидкість розвитку IT, залишилося не так багато часу.

Коли це станеться, нашим розробникам доведеться перейти на складнішу роботу — ту, яку ще не можуть виконувати машини. Галузь чекають великі скорочення.

«Фейсбук для кодерів», GitHub, вже замислюється про майбутні зміни. Його CEO Кріс Уанстрес заявив, що «майбутнє кодингу – у відсутності кодингу» і що «програмування полягає не в тому, щоб друкувати, а в тому, щоб думати». У компанії розуміють, що їм доведеться переосмислити свою бізнес-модель — коли написання і перевірка коду стануть доступними кожному, в спеціальному ресурсі для цього не буде сенсу.

«Думай наперед — професія кодера в Україні зараз на підйомі, але навряд чи залишиться такою через кілька років. Якщо ти хочеш працювати в IT-сфері, краще зайнятися найбільш перспективними напрямками: штучним інтелектом, великими даними і машинним навчанням. Написати код за тебе зможе і програма, тобі ж потрібно буде знайти проблему і правильно поставити програмі завдання», – пише інтернет-ресурс.

 

«Вголос»
 

ІА "Вголос": НОВИНИ