Рішення президента про проведення позачергових виборів здається все ж таки стало несподіваним для всіх політичних сил. Принаймні, вчорашній день засвідчив їх повну розгубленість і неготовність до реалізації плану виборів. Попри «темники» від голів ОДА, з календарем дострокових виборів і усних заяв голови ЦВК Давидовича про те, що «процес пішов», насправді він завис десь у повітрі. Тривають консультації і переговори.
Про що домовляються
Предметом консультацій в помаранчевому таборі реально є формат і кількість блоків, якими він вирушить на вибори. Озвучених на сьогодні варіантів є три:
1. Помаранчеві партії об’єднуються у три блоки: БЮТ, НУ і «Правиця»
2. Два блоки: БЮТ і НУ
3. Всі помаранчеві партії йдуть єдиним пропрезидентським блоком (утопія грандіозніша за побудову комунізму)
НРУ, який ще минулого тижня з помпою підписував угоду з УНП про створення «Правиці», сьогодні вважає такий блок недоцільним і збирається знову прорватися до ВРУ на хвості Віктора Ющенка, у складі блоку «Наша Україна».
Цікаво, де в цих розкладах місце для руху Юрія Луценка і «Пори»?
Щодо Луценка, тут вірогідні два варіанти: або він створює власний блок «Народна самооборона» на базі підконтрольних йому партійних брендів «Вперед Україно!» і «Велика Україна», або ж із групою соратників (серед них і Тарас Стецьків) приєднується до НСНУ. В коментарі для одного з сайтів Юрій Луценко висловив припущення, що може навіть очолити блок «Наша Україна».
«Пора» також, не виключено, шукатиме щастя на позачергових виборах, хоча наразі не зрозуміло: робитиме це самостійно чи у складі якогось блоку, найвірогідніше разом з НСНУ.
Якщо ж говорити про ВО «Свобода», то ця регіональна партія скоріше за все не увійде в жодний блок і буде йти на вибори самостійно. Навояд чи цим достойним людям вдасться увійти до парламенту, але якусь частину голосів вони здобудуть. Звичайно, ці голоси за інших обставин могли би бути віддані БЮТ чи НУ.
Список БЮТ якісно поліпшиться. Ренегати будуть відраховані (серед них і львів’яни Зубик та Гладій), а на їх місця претендуватимуть нові адепти білого братства, в тому числі і колишній львів’янин Віктор Пинзеник.
Якщо ж говорити про Партію регіонів, то очевидно, що їх список мало в чому зміниться.
Львів’яни, які скоріше за все не відмовляться спробувати щастя вдруге
Перш за все, це Олег Сало і Тарас Козак, які займали високі місця у списку Вітренко
Петро Димінський, який не потрапив у список БЮТ, програв разом з «Еко+25%».
Не виключено, що на цей раз він може з’явитися у списку якоїсь із партій, що претендують на потрапляння до ВРУ. Якщо, звичайно, встигне замельдуватися до партійного керівництва ПР чи «Народної самооборони». Адже абсолютно не факт, що чутки про події в Україні вже долинули до далекої Бразилії, де, як відомо, в лісах є багато диких мавп, а також, що менш відомо, перебуває з дружнім візитом президент ФК «Карпати».
Ігор Шурма не виключено, що буде включений до списку ПР і потрапить до парламенту з Харківського екзилу.
Відомий львівський бізнесмен Ярослав Дубневич, який на минулих парламентських виборах постраждав заодно з Димінським, тепер може появитися у списку БЮТ
Екс-голова Львівської облради незламний Михайло Сендак вже поїхав до Києва вибивати собі місце у списку БЮТ
Петро Олійник, розуміючи, що на посаді голови ОДА він не затримається за будь-яких обставин, старається прорватися до прохідного місця в списку НУ. І таки прорветься, будьте певні, його здатності до самозбереження можуть позаздрити будь-які істоти.
ІА "Вголос": НОВИНИ