Міністерство охорони здоров’я України закликало батьків зробити дітям необхідні планові щеплення до початку нового навчального року.

«Наближається день, коли діти вперше сядуть за парти або повернуться до садочків і шкіл після канікул. Єдиний ефективний спосіб захистити їх від небезпечних і часто невиліковних хвороб — вакцинація. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень діти отримують захист від 10 інфекційних захворювань: кашлюка, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції типу b (ХІБ-інфекції), гепатиту В та поліомієліту. Попри те що регіони повністю забезпечені необхідною кількістю вакцин, темпи щеплення повільні», – повідомляє пресслужба МОЗ.

Пандемія негативно позначається на темпах рутинної вакцинації, і така ситуація склалася в багатьох країнах світу, зазначив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України.

"Але минулий рік показав, що навіть на піку захворюваності на COVID-19 ми можемо мати високий рівень охоплення щепленнями від вакцинокерованих хвороб. Ці захворювання нікуди не ділися, тож переривання планової вакцинації є дуже загрозливим для здоров’я українців. Ми закликаємо сімейних лікарів і педіатрів розповідати своїм маленьким пацієнтам і їхнім батькам про можливість вакцинуватися, а батьків просимо подбати про власне  здоров’я та здоров’я їхніх дітей, щоб вони могли безпечно зростати, грати й навчатися в колі однолітків», - зазначає посадовець.

За даними Центру громадського здоров’я, на кінець червня цього року тільки 38% дітей у віці 6 років вакциновані від поліомієліту і 31,6 % – від дифтерії та правця.

Батьки ведуть дітей до школи в перший день навчання на тлі пандемії коронавірусу (COVID-19) у початковій школі Вест-Тампа в Тампі, штат Флорида, США, 10 серпня 2021 року

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала, що дітей віком від 12 років можна вакцинувати від COVID-19.

Додамо, що за минулу добу в Україні вакцинували проти COVID-19 ще 20 739 осіб. 

ІА "Вголос": НОВИНИ