За його словами рейдерство набуває системного характеру. В Україні діє понад 50 спеціалізованих рейдерських груп, які здійснюють в середньому до 3 тис. захоплень в рік.

«Результативність таких недружніх поглинань становить понад 90%, що за експертною оцінкою сегмента, з урахуванням злиттів (без приватизації) становить понад 3 млрд. USD. Середньостатистична норма прибутку рейдера в Україні становить близько 1000%», - поінформував Василь Стадник.

Він зауважив, що українське рейдерство має відчутну кримінальну складову: протиправні дії чиняться з залученням збройних формувань, а інколи і співробітників правоохоронної системи.

Водночас директор Лабораторії соціальних досліджень Центру підтримки приватної ініціативи Ігор Марков розповів, що рейдерство в Україні розвивається величезними темпами і цьому сьогодні не допоможуть окремі зміни у законодавстві, конституції, чи укази Президента.

Основна проблема, за його словами, полягає у небажанні громади, суспільства діяти у правовому полі. Проблема рейдерства не зникне лише через дії влади, а потрібно, щоб змінювалася правосвідомість громадянського суспільства, відзначив Ігор Марков.

«Соціальні відносини відбуваються поза правовим полем і впливу на це немає. Судова система існує просто як панцер, зовнішній фасад, яким при потребі можна скористатися», - вважає політолог.

Боротьбі з рейдерством однакову увагу мають приділити усі суспільні і державні інститути, органи влади і громадянське суспільство. Ігор Марков відзначив при цьому необхідність створення асоціацій, громадських організацій, які б об’єднували власників підприємств тощо.

Політолог підкреслив, що проблема рейдерства появилася під час незалежності України і стала головною проблемою у період президентства Віктора Ющенка.

«Через це пройшли країни Північної Америки, центральної Європи та інші. Але там це був окреслений період, коли відбувалося усталення норм правового життя. Пізніше необхідні речі вони легітимізували», - відзначив Ігор Марков.

Своєю чергою в Україні, на думку політолога,  відбувається «поглиблення дезорганізації правових відносин».

ІА "Вголос": НОВИНИ