«Підприємства – найбільші забруднювачі зменшують негативний тиск на екологічну ситуацію (протягом 2009 вони доклали великих організаційних і фінансових зусиль з метою зменшення своїх викидів), однак валові викиди в цілому зростають. Очевидно, незначні забруднювачі нарощують темпи виробництва і сумарно «переважують» тих, хто працює на покращення ситуації», - йдеться у релізі.
Так, ВАТ «Миколаївцемент» протягом 2009 року інвестував у заходи, покликані зменшити викиди від своїх виробничих потужностей, майже 1 млн. євро, що дало змогу знизити рівень викидів на 15%. Зусилля Добротвірської ТЕС дали в результаті зменшення викидів на 11 тис. тонн (18,6% від викидів 2008 року).
Зменшились на 500 тонн викиди ВАТ «НПК «Галичина», на понад 1,5 тис. тонн – ГПУ «Львівгазвидобування». Отже, основні 6 забруднювачів повітря скоротили викиди загалом на понад 12,5 тис. тонн (15% від рівня 2009 року).
Моніторингові дослідження, проведені лабораторіями Державної екологічної інспекції та обласної санітарної-епідеміологічної станції, підтверджують наведені результати: на 33 перевірених підприємствах не перевищено рівень гранично-допустимих викидів.
ІА "Вголос": НОВИНИ