У Львові громадські активісти опублікували колективне звернення для того, щоб концепція громадського простору та пам’ятника Євгену Коновальцю у Львові мала чітко ідентифікований український зміст та вигляд.
У Львові завершився архітектурний конкурс на проєктну пропозицію громадського простору з пам’ятником Євгену Коновальцю у Львові. Одноголосну перемогу серед журі отримала пропозиція творчого колективу під керівництвом Дмитра Сорокевича. Цей проект обурив багатьох львів'ян, адже у ньому не було візуалізовано самого Коновальця.
Тепер громадські активісти опублікували звернення до міської ради Львова пропозицію допомоги та конструктивної співпраці у Львові.
«На думку багатьох це схоже на плагіат конструкцій меморіалів Холокосту у Болоньї, солдатам Першої Світової у Баньській Бистриці в Словаччині, що побудовані раніше за принципом коридору поміж двох іржавих залізних стелажів. Жодного змісту для зображення історичної багатогранної постаті Коновальця ця конструкція не несе. Проект двох стелажів схожий на в*язницю, візуально важкий і ускладнює зібрання громади, візуально розрізаючи громадський простір на окремі частини. «Зброярня без зброї» може потенційно сприйматися, як символ капітуляції із негативним змістом. Такий проект не містить жодної візуалізації Коновальця, не містить жодної візуалізації символів ОУН», - йдеться у зверненні.
Водночас громадські активісти пропонують свій варіант простору.
З повним зверненням можна ознайомитися тут.
Нагадаємо, раніше експерт з державної безпеки Юрій Михальчишин в ефірі «Інформаційного стріму» емоційно пояснив, у чому проблема проєкту пам'ятника Євгену Коновальцю, який переміг на конкурсі.
ІА "Вголос": НОВИНИ