Лев Захарчишин: «Одна з цілей перерозподілу влади у Львівській облраді — усунення «Пори»
Вчора Львівська облрада таємним голосуванням звільнила двох з трьох заступників голови. Своїми думками з приводу вчорашньої сесії з Presstime поділився один зі звільнених вчора заступників Лев Захарчишин:
Що спричинило процес скорочення заступників у Львівській облраді?
Причин є кілька. Перше — це загальна політична криза в державі, яка з Києва починає проектуватися на регіони. Якихось об’єктивних критеріїв оцінки роботи заступників – чому саме цього залишити, а цього відставити — такої дискусії, звісно, не було. В мене є тверде переконання, що це було чисто політичне рішення.
Друга причина полягає у зміні акцентів в керівництві Львівської обласної ради. Є серйозна системна криза в «Нашій Україні», яка становила основу більшості.
І третя складова — це безвідповідальність політиків перед своїми виборцями. Варто врахувати те, що на Львівщині не було ідеологічних опонентів: всі 120 депутатів представляють так званий націонал-демократичний табір. Два з половиною роки тому було встановлено чесний баланс сил, було обрано голову у відкритому, чесному, демократичному голосуванні (відкритому — я маю на увазі сам процес, це було таємним голосуванням), але всі суб’єкти, які зараз знаходяться в залі обласної ради, крім «Свободи», яка заявила про свою опозиційність, всі задекларували свою участь у владі. Спільно вирішили формулу своєї участі у цій владі, у розподіленні посад голів комісій, голови бюджетної комісії, членів комісії. Тобто, в принципі, це було зроблено з точки зору демократії зразково. Власне, головна передумова ефективності будь-якої влади це стабільність, це є збалансованість. Хоча вже з цього періоду проглядалась конкуренції між БЮТ і «Нашою Україною», що, безумовно, розхитувало ситуацію.
А теперішні події у Києві дали змогу розхитати ситуацію до кінця. Я думаю, що політики, які сьогодні представлені в обласній раді не зацікавленні у збереженні балансу, мають амбіції до перерозподілу на користь однієї або групи політичних сил. Тобто, є бажання порушити ту стабільність, яка була. В період економічної кризи, напевне не найкращий час, щоб розхитувати ситуацію. Але сталося те, що сталося.
Окремо хочу сказати про позицію по відношенню до нашої політичної сили, яка не є великою, але яка завжди займала принципову позицію, яка у владу йшла щоб реалізувати проекти і обіцянки перед виборцями, ми чесно працювали у владі. І я вважаю, що цей процес перерозподілу влади однією з цілей мав зміщення «Пори» з політичного процесу. Так звані «старі» політики, тобто політики, які представляють минуле України, які наразі ще при владі, але які, на мою думку, на мають політичної перспективи, їм дуже не зручно, коли у владі є політична сила, яка має межу компромісів, має межу домовленостей, яка завжди буде зберігати свою принципову позицію, тому в тому числі, це був удар по «Порі».
Тобто саме цим можна пояснити, чому Ваше прізвище опинилось у числі заступників, за чиє звільнення проголосували депутати?
Безумовно. Ще раз наголошу, не було якихось особистих претензій до мене, до моєї роботи. Якщо аналізувати трьох заступників, будемо говорити відверто — два пенсіонери… ви розумієте… не буду коментувати, але ще раз скажу: не було інших мотивів, крім політичних. Політичні не були задекларовані, бо знову ж це комусь не вигідно, бо це важко пояснити виборцям. Але, якщо немає претензій по роботі, якщо немає претензій до політичної сили, що вона не таку позицію займає, немає відкритих аргументів, але рішення прийняті, то очевидно, що є якась політична складова. До того ж, вона не публічна, не щира, напевне соромно виходити з нею на люди, а все решту це риторика.
На чому зараз ви зосередите свою роботу в обласній раді?
Як депутат я буду продовжувати працювати. Я зініціював і ми почали ряд регіональних проектів, які на мою думку є дуже важливі, це і проголошення року Карпат, і обласна програма по спорту… Тобто я те, що робив, буду робити і далі. Зараз ми, як політична сила, визначаємося зі своєю позицією, думаю найближчим часом ми її озвучимо. Будемо рухатись далі. Я абсолютно переконаний в тому, що в політиці мають бути люди, які хочуть щось зробити для громади, для виборців, для території. Це буде пріоритетом, ми завжди знайдемо для себе роботу, навіть у статусі опозиції. В будь-якому статусі ми вважаємо за потрібне працювати на благо людей.
Олексій Кайда: «Про необхідність скорочення заступників до більшості облради дійшло, як до жирафа»
Вчора Львівська облрада таємним голосуванням звільнила двох з трьох заступників голови. Як це відіб’ється на складі керівництва ради у коментарі Presstime розповів депутат Львівської облради (фракція «Свобода») Олексій Кайда.
— Переформатування президії однозначно відбудеться, оскільки заступники по своїй посаді входили в президію. Крім того, є вже зареєстрований проект рішення, щодо скорочення комісій на 5 — до 12. Голови комісій так само входять в президію по посадах, відповідно так само буде зменшення. Найближчим часом, після зменшення комісій буде затверджено зміну президії.
Які саме комісії буде скорочено і коли це відбудеться?
Думаю, наступного тижня буде затверджено. Будуть скорочені ті комісії, які є найменш дієві. Якщо вернутися в 2006 рік — коли «Свобода» пропонувала — один заступник і 10 комісій, максимум 12, тоді цю пропозицію відхилили. Чому? Бо йшли певні політичні домовленості. Комусь голову ради, комусь заступників, комусь голів комісій і тому подібне. Якби було 12 комісій, то не всім би вистачало. Були створені комісії, які абсолютно не потрібні, або функції яких можуть виконувати інші комісії.
Скорочення кількості заступників запропонував голова, які там були в нього мотиви, я не знаю. Те, що не по його пішло — то вже інша справа. І за зменшення комісій також було запропоновано… Хоча ми про це вже говорили 2,5 роки: треба скоротити кількість заступників, треба скоротити кількість комісій. Слава богу, що до більшості обласної ради це дійшло: як до жирафа на третю добу, так до них за 2,5 роки. Але якщо хтось це запропонував, значить це комусь потрібно.
Людмила Козак: Склад керівництва Львівської обласної ради абсолютно відповідає складу депутатського корпусу
Вчора Львівська облрада таємним голосуванням звільнила двох з трьох заступників голови. Як це відіб’ється на складі керівництва ради у коментарі Presstime розповіла голова фракції БЮТ Людмила Козак, яка залишилась на посаді заступника голови ради:
Прокоментуйте будь ласка ситуацію із заступниками голови обласної ради.
Я вважаю, що зараз склад керівництва ради абсолютно відповідає складу депутатського корпусу, тобто фракції, які мають більшість, мають голову обласної ради і заступника. Тому я не розумію вигуків, що щось відбулося аморально, що якісь домовленості порушені. Я вважаю, що все відбулося демократично.
Якби звільнили трьох заступників, то згідно із законом та регламентом ради голова обласної ради подає кандидатуру заступника. Тоді почалися би перемовини і обласна рада була б в управлінні одного представника «Нашої України».
Я розумію те, що голова обласної ради хотів би тримати БЮТ у підвішеному стані, але з цим наша фракція не згідна.
Звідки виник проект рішення щодо переформатування депутатських комісій на вчорашній сесій?
Підготував його Микола Горинь. На нараді голови ради нам цей проект рішення був представлений, ми його взяли до відома. Я спеціально взяла оригінал проекту рішення, на ньому не було моєї візи як керівника фракції. Якби цей проект рішення був даний від фракції тоді керівник фракції візує даний проекті рішення. Тому мені абсолютно не зрозуміла ця гра, яку розпочав вчора голова обласної ради, заявивши, що фракція БЮТ подала проект рішення. Ми такого проекту рішення не подавали! Хоча ми свій проект рішення готували, він у нас був, але оскільки ми не встигли до сесії провести перемовини зі всіма керівниками фракцій ми цей проект рішення не подали.
Що передбачає ваш проект рішення?
У нашому проекті також передбачено зменшити кількість комісій з 18 до 12, але навіть в нас на фракції були думки щодо скорочення до 14 комісій, так як було в минулій каденції.
Буде ще довга дискусія як по кількості комісій, так і по головах. Я думаю, що ми проведемо розмову і дійдемо згоди зі всіма керівниками фракцій.
Олег Немчінов: Переформатування депкомісій може завадити продуктивній роботі ради
Депутат Львівської облради від УНП Олег Немчінов прогнозує, що питання переформатування комісій може завадити продуктивній роботі ради.
Про це він заявив у коментарі Presstime.
За словами Немчінова, після вчорашнього скорочення кількості заступників слід очікувати також переформатування депутатських комісій. Депутат разом з тим висловив здивування з появи цього питання у порядку денному вчорашнього засідання сесії.
«Я тому й запропонував зняти це питання, оскільки у ньому не були враховані всі пропозиції, які я ще раніше давав щодо складу комісій. Крім цього голова Мирослав Сеник чомусь сказав, що це питання з’явилось з подачі БЮТ, тоді як БЮТ стверджує, що до підготовки цього проекту рішення не має жодного відношення», - зазначив він.
Натомість депутат прогнозує, що розгляд цього питання може затягнутися на довго.
Олександр Старовойт: Скорочення кількості заступників голови Львівської облради є вимогою часу
Секретар міжфракційного об’єднання «Наша Україна» у Львівській облраді Олесь Старовойт вважає, що скорочення кількості заступників голови облради є вимогою часу.
Про це він заявив журналісту Presstime, коментуючи вчорашнє звільнення двох заступників голови облради.
«Те, що зменшилась кількість заступників – це абсолютно вимога часу. Це цілком нормально. Прикро, що саме голосування відбулося з порушенням і моралі, і певних вимог закону, коли здійснювався контроль з боку фракції БЮТ за голосуванням, яке відбувалося в таємному режимі. А загалом ми цілком приймаємо голосування, що відбулося», - сказав Старовойт.
Секретар об’єднання «Наша Україна» при цьому зазначив, що від скорочення кількості заступників економія коштів буде незначна. «Економія насправді буде несуттєва - порядку декількох десятків тисяч. Це може аукнутись в іншому. Об’єм роботи, який покладається на заступників, є достатньо великий. Зараз ця робота перенесеться на одного заступника, що може не покращити роботу самої обласної ради», - зазначив він.
Старовойт також прогнозує переформатування комісій ради.
«Я думаю, що переформатування комісій також відбудеться. Поки що є пропонований проект скорочення числа комісій. Коли будуть об’єднані комісії, відповідно буде змінено і їх керівництво. Після цього відбудеться переформатування президії, тому що до неї входять керівники комісій», - розповів Старовойт.
ІА "Вголос": НОВИНИ