«Для забезпечення перевірки безпеки продуктів Microsoft (яка є власником Skype) з метою використання у державних органах, у компанії є Угода про використання вихідного коду продукту. Розкриття кодів не означає можливості доступу до продуктів, які знаходяться в користуванні комерційних і приватних осіб, і не дає державним організаціям можливості читати зашифровані повідомлення або отримувати дані приватних користувачів», — розповіли журналістам у комунікаційному агентстві, котре працює з компанією.

Представник агентства підкреслив, що «надання початкового коду не означає розкриття таємниці приватного листування або надання персональних даних».

«Всі алгоритми шифрування, які використовують державні органи різних країн, широко відомі: це і російський ГОСТ, і американський AES, і інші. Знаючи алгоритм шифрування і не маючи ключа, який створюється на стороні користувача, повідомлення користувача прочитати неможливо — це одна з основ криптографії», — розповів представник агентства.

Сьогодні газета «Ведомости» написала, що російські спецслужби вже два роки можуть прослуховувати розмови користувачів Skype «за запитом» — без санкції суду.

Джерело: Газета.ru

ІА "Вголос": НОВИНИ