За його словами, з вересня 2008 року проходить дегазація полігону твердих побутових відходів. Сьогодні близько 70% території дегазовано.

«Тобто засипано шаром глини товщиною до 0,5 м. Влаштовано мережу свердловин, виведено обладнання під спалювання газу сміттєзвалища. Крім того, що газ спалюватиметься, він перетворюватиметься в електричну енергію», - повідомив Юрій Голець.

Електроенергія використовуватиметься для внутрішній потреб ЛКП «Збиранка», що обслуговує сміттєзвалище. За словами Юрія Голеця, газогенераторні станції зможуть забезпечувати потужність до 1000 кВт в годину. Газ, що витягуватиметься із свердловин може використовуватися для електроенергії біля 10 років.

«Зараз там перебувають шведські спеціалісти, котрі займаються пусконалагоджувальними роботами того обладнання. Вони підтвердили, що протягом 6 місяців приїде комісія, котра затвердить цей проект. І тоді, офіційно по договорах, ми зможемо безкоштовно відбирати електричну енергію, що дасть змогу ЛКП «Збиранка» працювати незалежно», - зауважив Юрій Голець.

Загалом, з метою дегазації і технічної рекультивації сміттєзвалища з міського бюджету вже залучено 5,1 млн. грн.. Проте на 2009 рік, коштів на упорядкування Грибовецького сміттєзвалища з міського бюджету не виділено. Вартість реалізації цілого проекту, згідно проектно-кошторисної документації складає 16 млн. грн..

«Робіт ще є багато, але треба розуміти, що Львів має і внутрішні проблеми. Тому цього року не вдалося вибити коштів на продовження виконання цих робіт, але основні етапи, побудова станції інфільтрату, контрольно-пропускний пункт, радіаційних контроль, вже зроблено думаю 2010 рік буде більш сприятливий фінансово», - зазначив Юрій Голець.

Роботи з упорядкування території Львівського сміттєзвалища у селі Грибовичі проводить ТзОВ «Гафса». «Гафса» представляє інтереси двох британських компаній — «C6 Capital» та «Carbon Capital Markets».

ІА "Вголос": НОВИНИ