Діти, намагаючись зловити ейфорію від легкого придушення сонної артерії, не завжди потім прокидаються.

Грі школярів із запамороченням, так званому «собачому кайфу», вже більше ніж століття. Щоправда колись натискали на груднину до того, поки дитина не втрачала свідомість. Та сучасні діти пішли далі і почали перетискати шию і сонну артерію.

Популярність смертельно небезпечної розваги вражає. У соцмережах можна знайти сотні відеофайлів, що викладають українські школярі. Однак часто гра виходить боком і дитина може просто не прийти до тями.

Так, на Черкащині у місті Сміла помер 14-річний Едик, який полюбляв цю гру. Якось хлопець, мабуть, спробував отримати «кайф» вдома наодинці і не розрахував.

Батько-одинак, який знайшов свого сина у зашморгу, про «собачий кайф» і не підозрював. Проте дізнався, що за три тижні до суїциду сина у школі вже було аналогічне самогубство.

«Було таких два випадки, які пов'язані із грою «собачий кайф». Діти заходять в інтернет, бачать, що це таке, і пробують, на превеликий жаль», - розповів керівник відділу кримінальної міліції Василь Іржавський.

Міліція не береться стовідсотково стверджувати, що причина смерті - саме ця гра, але тепер у школі проводять роз'яснювальні бесіди, де дітям розповідають, що грати зі смертю не можна.

Медики й експерти застерігають, що під час такого кайфу можуть виникати інсульти, а зроблені наодинці вони взагалі не дають шансів на порятунок.

МВС уже почало блокувати деякі інтернет-сайти, де вчать цієї смертельної гри. У соціальних мережах розпочався спеціальний рух проти цієї гри.

Сотні батьків та школярів, які зіштовхнулись із смертельними наслідками «кайфу» застерігають не ризикувати життям заради хвилин ейфорії.

<embed src='http://tsn.ua/bin/player/embed.php/383747765' type='application/x-shockwave-flash' width='420' height='376' allowfullscreen='true' allowscriptaccess='always'></embed>

Джерело: ТСН

ІА "Вголос": НОВИНИ