Про це у коментарі Вголосу повідомив міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський.
За його словами, делегація вже приступила до вивчення церкви.
«В місто Дрогобич прибула делегація у складі представників з Греції, Польщі, наших представників, професури, для того, щоб обстежити церкву святого Юра на предмет включення її до реєстру ЮНЕСКО. Для нас це надзвичайно важлива справа, вона має величезна значення для архітектурної, культурної спадщини. Ми зараз з ними обстежуємо, обдивляємось, фотографуємо ці конструкції, саму церкву, як вона виглядає, а потім буде прийматись рішення», – повідомив Радзієвський.
Однак, своє рішення представники ІКОМОС повідомлять не одразу. За словами мер Дрогобича, має пройти ще певний час.
Проект транскордонної номінації «Дерев’яні церкви Карпатського регіону України і Польщі» для внесення найбільш цінних пам’яток дерев’яної сакральної архітектури до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО триває вже 4 рік поспіль. Сьогодні на стадії завершення перебуває його останній етап – підготовка до приїзду у вересні цього року делегації ІКОМОС з метою обстеження номінованих об’єктів.
Нагадаємо, робоча група, до складу якої увійшли українські та польські спеціалісти, попередньо обрала 16 дерев’яних храмів Карпатського регіону України та Республіки Польща: по 8 з територій кожної країни.
У вісімку українських пам’яток увійшло чотири церкви зі Львівщини та по дві із Закарпаття та Прикарпаття. У Львівській області – це церква св. Юрія XVI-XVII ст. у м. Дрогобичі, Пресвятої Трійці 1720 р. у м. Жовкві, Собору Пресвятої Богородиці 1838 р. у с. Маткові Турківського р-ну, Зіслання св. Духа 1502 р. у с. Потеличі Жовківського р-ну.
Подання робочої групи було прийняте без зауважень та передане Міжнародній організації пам’яток та пам’ятних місць (ІКОМОС) для проведення експертизи проекту, обстеження об’єктів та отримання відповідного експертного висновку. Згідно з даними Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО подана номінація відповідає усім необхідним технічним вимогам.
ІА "Вголос": НОВИНИ