Мирославу Симчичу вручили відзнаку Героя України.

Про це повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський.

"Заслужена нагорода нарешті знайшла свого адресата. Голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук сьогодні вручила нашому «Кривоносу» посвідчення Героя та орден «Золота Зірка». Сила, патріотизм, відданість, боротьба, незламність – це все про Мирослава Симчича. Він жива легенда, яка зараз надихає воїнів на боротьбу.
«Кривоніс» вартий найбільшої шани та поваги. Для нас від вже давно був Героєм. Тепер це звання офіційне, і пан Мирослав може в руках тримати свою нагороду", - повідомив він.

 
Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», цього року Мирославові Симчичу виповнилося 99 років. І небайдужі українці створили та підписали петицію, в якій вимагали присвоїти легендарному сотенному УПА звання Героя України. 
 
Це високе звання він заслужено отримав 14 жовтня 2022 року. 

Довідково:

Мирослав Васильович Симчич (псевдо «Кривоніс») — український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, політв'язень, який був 32 роки ув'язнений радянським режимом. Кавалер орденів «Свободи» та «За заслуги», почесний громадянин Коломиї та Львова.

Народився Мирослав 5 січня 1923 року у селі Вижний Березів, Коломийський повіт, Станіславського воєводства, Галичина (тепер Косівський район Івано-Франківської області, Україна), в сім'ї селян середньої заможності.

У 1941 вступив до юнацької мережі ОУН. Перед закінченням Коломийського архітектурного технікуму, восени 1943 року, відправлений до першого куреня УНС (Українська народна самооборона) в Космач, де служив кулеметником.

Найуспішнішим боєм сотенного Симчича став Рушірський бій під Космачем, в якому, за даними Центру дослідження визвольного руху, з радянського боку, окрім дивізії НКВД, брали участь 31, 33 і 87 прикордонні загони та деякі інші радянські формування. Від УПА — місцеві курені «Гайдамаки», «Карпатський», вірогідно, «Гуцульський» і «Перемога», а також з Калущини сюди рейдував знаменитий курінь «Скажені» Павла Вацика-Прута (який замінив пораненого курінного Різуна).

За 2,5 години курені знищили майже всіх — 405 солдатів та офіцерів НКВС.

Був засуджений 1949 року Івано-Франківським Військовим трибуналом за участь в УПА на 25 років позбавлення волі. Дивом вижив у жахливих умовах концтаборів.

Звільнений у 1985 році. Усього відбув в ув'язненні 32 роки, 6 місяців і 3 дні.

У 2008 році в Коломиї йому було встановлено прижиттєвий пам'ятник.

Читайте також у «Вголосі»: на Львівщині демонтували ще один пам'ятник радянським окупантам. 

ІА "Вголос": НОВИНИ