Микола Тищенко – одіозний депутат Верховної ради, більше відомий не своєю парламентською діяльністю, а різноманітними скандалами, як то роботою його ресторану «Велюр» у період Ковіду, чи поїздкою до Таїланду під час війни.

Однак останній випадок, із побиттям військового у Дніпрі, викликав чималий резонанс у суспільстві. Сумнівні люди у військовій формі, які перебували поруч із нардепом на відео, змусили нас придивитися ближче до його оточення. Це охоронці і помічники, Тищенка, яких навколо себе він згуртував. І саме їх діяльність показує справжнє обличчя народного обранця.

Чоловіки у камуфляжі та балаклавах – не військові, як можна було би подумати, а охоронці народного депутата Миколи Тищенка. А от людина у цивільному одязі з коляскою – це, власне, військовий спецпідрозділу ГУР «Кракен» – Дмитро Павлов. Сутичка відбувається на одній з вулицях Дніпра, куди нардеп приїхав буцімто боротися з колцентрами, що працюють на рф. 

 

«Він напав на військовослужбовця ЗСУ, який воював за цю державу. Ця людина, на яку вони напали, з охоронцями ще й була з маленькою дитиною, з візочком. І поведінка його охоронців та помічниці є абсолютно ганебною», – військовослужбовець Збройних сил України, Антон Петрівський.

Чому народний обранець у день пленарного засідання Верховної Ради перебуває у Дніпрі, а не в сесійній заліта ще й з групою озброєних чоловіків – невідомо. 

«Це все якась божевільна історія, і божевільна поведінка народного депутата. Одного з керівників ще нещодавно фракції Слуга Народу»,-народний депутат України, Олексій Гончаренко.

На цьому відео засвітився такий собі Костянтин Цубера – один із бодігардів Миколи Тищенка 

Саме він хапав під руки військовослужбовця того дня у Дніпрі. Раніше чоловік працював охоронцем в одному із нічних клубів Києва, а також виконував силову роль у різноманітних рейдерських схемах, як от захоплення гаражного кооперативу у Голосіївському районі Києва. Тоді Цубера потрапив на відео, де рейдери спробували силою взяти приміщення, які перед тим оформили на підставні компанії та спілки. 

 «Я є один із координаторів боротьби на Микільській Слобідці проти незаконної забудови. Люди його впізнали чому? Бо у нас класна громада, у нас фото фіксація майже всіх пик і не тільки… І приміток, і татуювань і так далі. У нас, мабуть, були всі вихідці з усіх бійцівських клубів Києва, без перебільшень»,- військовослужбовець Збройних сил України, Олег Симороз.

Іншого учасника нападу на військового у Дніпрі видало татуювання на руці. Саме за ним вдалося ідентифікувати ще одного охоронця Тищенка – Миколу Щегельського. У 2021 році цей чоловік облив червоною фарбою пам’ятник Степанові Бандері у Львові. 

«В мене таке враження, що Тищенко сидить і вибирає найбільш мерзенних людей. Він ще, здається, тут служив чи вчився, в Академії сухопутних військ. І він вже після початку війни, вже от війна тривала, і зрозуміло, що є якійсь наші певні символи, герої. І він за гроші і, можливо, й ідейно облив пам’ятник Бандери, що, власне, і показує всю його сутність. І таке враження, що Тищенку це сподобалось. Він такий, ну ходи до мене, будемо разом займатись антиукраїнською діяльністю», - військовослужбовець Збройних сил України, Антон Петрівський. 

Тоді правоохоронці порушили кримінальну справу, за статтею про хуліганство. Суд визнав провину Щегельського та призначив йому 4 роки ув’язнення, з заміною на 1 рік випробувального терміну. Юристи припускають, усієї повноти покарання підсудний міг уникнути за сприяння Тищенка.

«На жаль не прямі докази якогось впливу на діяльність правоохоронних органів з боку осіб, які мають певний державний статус і вплив на суб’єктів, які дають рішення, ми можемо простежити. Плюс, люди, які входять до близького оточення тої людини, та за ті чи інші речі уникають відповідальності, або вона набагато дрібніша, аніж могла б бути у звичайному стані»,- юрист, Юлій Рудницький.

А це Сергій Савченко – ще один учасник заворушення у Дніпрі. Він депутат Полтавської обласної ради, обраний від вже забороненої партії ОПЗЖ, місцевим осередком якої керував Ілля Кива. Водночас, за словами експертів, ця людина відповідає за організацію спектаклів Тищенка у колцентрах. 

«Він колишній «тітушковод», безперечно виходець силових структур в Полтаві. За моєю інформацією, він зараз працює в ГУР – служить. А опинився в Дніпрі в компанії тітушок, а очевидно що і працював на Миколу Тищенка. Є певна група людей, котрі надають такі послуги, нажаль і в ГУР. І, скажімо так, керівництво їх в курсі було»,- військовослужбовець Збройних сил України, Олег Симороз.

Ми написали офіційний запит до Головного управління розвідки, із запитанням, чи перебуває Сергій Савченко у штаті або поза штатом структури, але на момент виходу програми, відповіді не отримали.

Дружину Савченка звуть Анастасія. Але вона – не журналіст. Бо юридична особа, вказана на її посвідченні, відсутня у реєстрі засобів масової інформації. Натомість полтавські підприємці стверджують, що громадську організацію «Соборність нації» вона із чоловіком створила і використовує для рекету. Мовляв, під виглядом активістів і журналістів перешкоджають діяльності бізнесу, аж доки не отримають винагороду. Відтак звуки російського шансону, що жінка слухає у своєму авто, з-повна доповнюють цю картину.

На додачу у 2023 році Савченко став на захист церкви московського патріархату, проголосувавши за звернення депутатів Полтавської облради до парламенту щодо внесення змін у закони про діяльність релігійних організацій в Україні.

«Це шайка дегенератів. Там нема серед людей, які оточують Тищенка, особливо з його близького оточення, абсолютно немає моральних людей. І більша частина з них – це є антиукраїнські елементи»,- військовослужбовець Збройних сил України, Антон Петрівський.

Якщо Савченко один із організаторів турне Тищенка по Україні в пошуках так званих колцентрів, то силову підтримку, окрім власної охорони, нардепу надає компанія «Ронін Секюріті Груп». Про це дізнаємося від військовослужбовця Олега Симороза. 

«У нього це ділиться на дві історії. Або це беруть з Києва зі спортивних клубів, переважно. І вони всі разом з Києва цивілізовано бусами разом з Тищенком, колоною їдуть в певний регіон. Або вони так само підсилюються, ще беруть з місцевих спортивних клубів. Вони беруть додаткову, скажімо так, історію, і у них така збірна солянка їде»,- військовослужбовець Збройних сил України, Олег Симороз.

За даними аналітичної системи Ю-контрол співзасновником охоронної фірми є Олексій Мешков – депутат Київської обласної ради. Ось він разом із Тищенком на фото під час засідання парламентської тимчасової слідчої комісії в Івано-Франківську. А це вже відео з камер спостереження, де Мешков супроводжує нардепа в одній із поїздок по викриттю колцентрів. Або ж, іншими словами, вибивання грошей з бізнесу. 

«Це має бути уроком для наших виборців. Треба дивитись, кого обирають. Його обрали кияни – мешканці Святошина і я думаю, що багатьом з них просто сьогодні соромно дивитись на людину, яка їх представляє»,- народний депутат України, Олексій Гончаренко.

У нелегкій боротьбі з ботофермами Тищенку допомагають не лише охоронці, а й помічники, які, за логікою, мали би займатися законотворчими питаннями та опрацьовувати звернення громадян. Натомість вони прикривають сумнівну діяльність нардепа та громадських організацій, пов’язаних з нею. Ба більше, за це ще й отримують зарплатню з державного бюджету. А днями парламент прийняв законопроект про збільшення оплати праці помічникам народних обранців. Тож, тепер дивимося, за що саме офіційні представники депутата отримують ці гроші.

Евеліна Андрієвська – помічниця Тищенка на платній основі. Сама родом з Донецька, де досі мешкає жінка з таким же прізвищем і дуже схожа зовні на Евеліну – Аліна Андрієвська – міс сепаратистського анклаву ДНР. За інформацією ЗМІ – жінки є сестрами. 

У 2015, в розпал антитерористичної операції, теперішня помічниця Тищенка у соціальних мережах поширювала проросійські дописи, де Україна буцімто обстрілює власні території. Через це її внесли до бази «Миротворець». Але попри сумнівне минуле дівчини, у 22 році вона раптово отримує подяку від ГУР за видатні заслуги перед Україною.

«Мені здається, що Тищенко є теж латентним ждуном. І, коли б росіяни прийшли, умовно кажучи, окупували там значну частину України, Тищенко з такими охоронцями просто виконував якійсь там певні функції просто делеговані російською окупаційною адміністрацією»,- військовослужбовець Збройних сил України, Антон Петрівський.

Раніше Андрієвська неодноразово відвідувала окупований Крим. У лютому 2018 вона туди завітала на концерт свого кумира Григорія Лепса – затятого прихильника путінського режиму і так званої СВО. 

У серпні того ж року мати Евеліни – Вікторія Андрієвська публікує спільне фото у соцмережах, з помешкання у Криму. А в 2020 з’являється нова світлина, з тих же апартаментів. Відтак на півострові Евеліна була щонайменше тричі за час окупації.  

«Це підстава для звільнення. Але треба дивитись, яким чином задокументовані ці факти, чи вони задокументовані. Тобто, це матеріал для службового розслідування, як мінімум. Незаконний перетин кордону державного на той момент. Я вважаю, що це причина, щоб відсторонити людину від публічної служби, як мінімум»,- юрист, Юлій Рудницький.

До слова, мати Евеліни одружена з власником мережі цирків у Криму, Дмитром Зельцером. За даними Ю-контрол він є керівником двох організацій «Гра» та «Центр розваг Алушта». А згідно інформації з російських реєстрів, з 2017 року Зельцер зареєстрований приватним підприємцем у російській податковій службі з власним податковим номером. Це означає, що вітчим помічниці Тищенка тепер є громадянином рф.  

«При цьому він говорить, що це він бореться з колцентрами, які є російськими, хочуть заколот робити, є російською агентурою. Чомусь йому дійсно в цій боротьбі з російською агентурою допомагають дівчата дивних поглядів і біографій»,- народний депутат України, Олексій Гончаренко.

Евеліна Андрієвська постійна супутниця нардепа у робочих поїздках по колцентрах. І того дня, коли дісталось військовому Дмитру Павлову, вона також була у Дніпрі та була безпосередньою учасницею конфлікту. У червні 2023 Андрієвська зареєструвала громадську організацію з ідентичною назвою до тимчасової слідчої комісії Верховної ради, куди входив Тищенко. Йдеться про ТСК «Нацресурс», що займалася питаннями незаконної вирубки лісів та припинила свою роботу в травні минулого року. Чомусь саме від імені цієї комісії Тищенко повідомляв про шахрайські офіси, а згодом продовжив їх викриття вже у супроводі однойменної громадської організації, але і далі як член давно неіснуючої ТСК. 

«Є закон про громадські організації, об’єднання, який чітко вказує про те, що назва агентства, або взагалі будь-який дубляж державних органів влади, або органів публічного управління, він забороняє використання назв ГО. Саме з метою не зловживати їхнім впливом, і не зловживати назвою»,- юрист, Юлій Рудницький.

На цьому Тищенко не зупинився. Філії громадської організації ТСК «Нацресурс», почали відкривати і в інших містах. Зокрема, ще один помічник нардепа Леонід Раскін заснував таку геошку в Одесі. Свого часу він балотувався до тутешньої міської ради від Слуги Народу та буцімто вів активну волонтерську і громадську діяльність, за що отримав почесну нагороду від органів місцевого самоврядування. Лише от місцеві активісти про Раскіна і його громадські організації вперше чують саме від нас. 

«Невідома і фіктивна організація. По великому рахунку, зроблена, я думаю, більше для якихось, аля, звернень. Я не пам’ятаю, щоб вони щось робили добре, позитивне в місті Одесі. Тому що я всіх знаю активних людей, активних організацій, які допомагають, які працюють які є проукраїнськими, які допомагають війську. І цих людей я не бачив ні на вулицях, ні на мітингах»,- громадський діяч, волонтер, Дем’ян Ганул.

Сам Леонід Раскін входить до асоціації олімпійських видів єдиноборств, керівником якої, є Беслан Туштаров. У 2011 він керував організованим злочинним угрупуванням на території Одеси. 

«Це все кримінальна історія, щоб ви розуміли, що в Одесі майже всі ці асоціації – це власне як база збору різних сумнівних осіб, чи то для криміналу чи для проросійської історії. Хочу нагадати, що кримінал – це вся переважно історія проросійська. Україна не має такого поняття – кримінальний світ. Вся ця романтика ауєшна – це все російська історія»,- громадський діяч, волонтер, Дем’ян Ганул.

Серед учасників цієї асоціації ми знайшли і відомого кримінального авторитета та уродженця рф – Халіда Мусаєва. У квітні 22 його оголосили у міжнародний розшук, за співпрацю з росіянами і імовірні зв'язок з Кадировим. Його ж злочинне угрупування займалось викраденням людей та розбійними нападами. 

«Тищенко дуже інтегрований в кримінальні середовища і Києва, і Одеси і так далі. І, зрозуміло, що для нього, умовно, мати поруч там людей, таких не чистоплотних, які пов’язані ще й до того з російськими якимись кримінальними середовищами, для нього це не є проблемою взагалі»,- військовослужбовець Збройних сил України, Антон Петрівський.

Ще один, але вже колишній помічник Миколи Тищенка, а нині комерційний директор Державного Підприємства «НДПІ Містобудування», Сергій Остапченко, нещодавно влаштував бійку з поліцією поблизу одного з готелів столиці та пошкодив службовий автомобіль правоохоронців. Крім того, за нашою інформацією, чоловік свого часу організував бізнес на тому, що у столичному парку «Совки» вхід до безкоштовного туалету зробив платним. 

«У нього там поруч приймальня. У нього взагалі з цим парком дуже все не солодко. У нього там багато скандалів і його там всі ненавидять. Тищенко надав карт-бланш всім помічникам – гроші можна робити на всьому. Хтось намагався займатися бізнесом, хтось підприємницькою діяльністю, приходити на тендери, але дуже палився просто одразу. Бо заробляти кошти – вони оцінювали прямо ту фразу і намагалися робити маржу на корупційні закупівлі у 200-300 відсотків»,- військовослужбовець Збройних сил України, Олег Симороз.

«Якщо народний депутат розуміє наслідки цих дій, то він має сам перевіряти, хто, що це за люди. Це не можуть бути просто люди  з вулиці, або люди, яких він не знає. Очевидно, що знає, чим вони займаються, очевидно, що він має якусь хронологію цієї людини. І варіант, що він не знав про якійсь там кричущі речі і які є в засобах масової інформації, є малоймовірним»,- юрист, Юлій Рудницький.

Найбільш промовисто за людину говорить її оточення. А Микола Тищенко навколо себе згуртував рейдерів, вандалів, сепаратистів, аферистів і навіть криміналітет. Виникає запитання: то хто ж тоді сам нардеп? Чи справді він обирався до Верховної ради, щоб служити народу України? З таким оточенням – можемо відповісти, що навряд. А його мандрівки Україною у пошуках та викритті колцентрів – зайве тому підтвердження. Скільки часу їздить, скільки часу викриває, а в підсумку – жодної шахрайської контори за його сприяння досі не було притягнуто до відповідальності. Тож підсумки, для чого Тищенко їздить Україною, гадаю, ви можете зробити самі, склавши до купи подану нами інформацію. Це були Змови. Настав час для нового викриття.

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ