Про це повідомляє Інтерфакс.

Під час попередніх переговорів йшлося про розміщення комплексу THAAD на авіабазі Рамштайн, що служить також штаб-квартирою європейського командування ВПС США і об'єднаного командування ВПС НАТО.

«Це стане ще одним політичним посланням європейцям про те, що ми серйозно ставимося до захисту наших союзників», - розповів американський чиновник, за словами якого «Німеччина, швидше за все, не буде заперечувати проти розміщення THAAD».

Інший співрозмовник додав, що німецька влада «відкрита» для розміщення комплексів THAAD, так як зацікавлені в посиленні захисту цивільного населення. А високопоставлений представник оборонного відомства Німеччини пояснив, що установка на території країни додаткових радарів допомогла б краще відстежувати і контролювати потенційні загрози, для нейтралізації яких у разі необхідності можна було б використовувати ракети-перехоплювачі.

Питання про розміщення комплексів THAAD в Німеччині може бути піднято в новій доповіді Пентагону, присвяченому протиракетній обороні, яка буде опублікована на початку червня 2018 року. У той же час в німецькому МЗС відмовилися підтвердити агентству, що давали США «будь-які сигнали» про можливе розміщення систем ПРО.

«Наразі не передбачається розміщувати системи THAAD в Німеччині. Ми не обговорюємо можливе майбутнє військове планування, так як не хотіли б сигналізувати про наші наміри потенційним супротивникам», - сказав, у свою чергу, офіційний представник Пентагону Ерік Пехон.

Опитані експерти побоюються, що поява в Німеччині комплексів THAAD може привести до загострення відносин з Москвою, хоча НАТО і наполягає, що система ПРО альянсу не спрямована проти Росії.

THAAD - протиракетний комплекс рухомого наземного базування для висотного (в тому числі заатмосферного) перехоплення балістичних ракет малої і середньої дальності, розроблений американською компанією Lockheed Martin Space Systems і її партнерами. Ракети THAAD вражають цілі прямим попаданням, знищуючи їх за рахунок своєї високої кінетичної енергії. До складу однієї батареї THAAD входять три пускові установки, кожна з яких здатна нести 24 протиракети, командний центр і РЛС X-діапазону.

За даними Lockheed Martin, до осені 2017 року компанія поставила збройним силам США 200 протиракет THAAD. Батареї системи ПРО розгорнуті не тільки на території США, але і в Південній Кореї. У січні 2018 року Lockheed Martin отримала контракт на поставку армії США додаткових протиракет на суму $ 459 млн, що збільшило загальну вартість закупівель до $ 1,28 млрд.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ