Разом з тим, голова Пентагону, виступаючи на регіональній нараді з питань безпеки в Сінгапурі, відзначив, що зміни у військовій стратегії США не націлені на стримання впливу Китая, який має тенденцію до зростання.
Минулого листопада президент Барак Обама заявив, що Азіатсько-Тихоокеанський регіон є «пріоритетним» для політики безпеки. Китай, який намагається отримати лідерство у регіоні, такі заяви сприйняв як справжній виклик.
«До 2020 військово-морський флот змінить наявний баланс 50 на 50% між Тихим океаном та Атлантикою до співвідношення близько 60 на 40%», – заявив Панетта.
Передислокація ВМС США буде включати шість авіаносців, більшість крейсерів, есмінців, бойових кораблів і підводних човнів
США також намагатиметься збільшити кількість та масштаб тренувань, які проводитимуться в регіоні спільно із країнами-союзниками.
За словами міністра, фінансові труднощі, які наразі переживає Пентагон, на планах не позначаться. Зокрема, у бюджеті на найближчі п'ять років, складеному міністерством, кошти на досягнення цих цілей включені.
При цьому він підкреслив, що діяти США будуть «послідовно, спокійно та обдумано».
Відзначимо, що у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні існують декілька нерозв'язаних територіальних спорів, у яких беруть участь союзники США з одного боку і Китай з іншого.
Шість країн південно-східної Азії претендують на острови архіпелагу Спратлі у Південно-Китайському морі, де є багаті нафтові та газові родовища.
Ймовірно, посилення американських військово-морських сил у Тихому океані підбадьорить союзників Вашингтону, а для Китаю стане подразником.
Однак, як стверджує міністр Панетта, Вашингтону та Пекіну варто зміцнювати співробітництво у військовій сфері, зокрема в області антинаркотичних та гуманітарних операцій.
Натомість у січні ЗМІ Китаю писали про те, що розширення присутності США у регіоні може підірвати стабільність, і що американська «гра м'язами» може нашкодити всьому світу.
За матеріалами BBC
Фото: flashigr.net
ІА "Вголос": НОВИНИ