ЛЬВІВ, 2 ЛИПНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Американська урядова корпорація «Виклики тисячоліття» виділить 45 млн. USD на програму боротьби з корупцією в Україні.
Про це сьогодні на брифінгу повідомив федеральний прокурор США, радник з правових питань програми «Виклик тисячоліття» Богдан Витвицький.
Програма боротьби з корупцією розпочалася у 2007 році і розрахована на 2 роки.
«30 квітня 2007 року розпочалася програма організації «Виклики тисячоліття» під назвою «Порогова програма». Вона розрахована на 2 роки. Вартість цілої програми становить приблизно 45 млн. USD. У цю вартість входить технічна допомога, залучення працівників та міжнародних експертів, закордонні візити тощо» - повідомив Богдан Вітвицький.
За його словами у програму входить п’ять компонентів спрямованих у різні сектори де є проблема з корупцією, зокрема: зниження корупції у сфері судівництва, у вищій освіті, серед публічних службовців, допомога неурядовим організаціям та підсилення можливості преси розкривати прояви корупції, а також запобігання корупції у дозвільній системі.
За словами Вітвицького за компонент, що стосується зниження корупції серед державних службовців відповідає департамент юстицій США.
«Департамент юстицій США прийняв відповідальність за компонент спрямований на зниження корупції серед публічних службовців. Саме цей департамент попросив трьох федеральних прокурорів приїхати в рамах програми на два роки в Україну» - заявив Богдан Витвицький.
«Україна попросила технічну допомогу у трьох конкретних проектах: допомога в розробці ефективного кодексу професійної етики серед службовців; допомога у формуванні законопроекту для створення ефективного декларування майнового стану та видатків публічних службовців; допомога у розробці на експериментальній базі слідчого відділу по боротьбі з корупцією у одному відомстві» - додав Витвицький.
За його словами, саме український уряд звернувся до уряду США надати допомогу у боротьбі з корупцією і корпорація «Виклики тисячоліття» відгукнулася на це прохання. Богдан Витвицький підкреслив, що загальна ініціатива, а також ініціатива окремо по кожному проекту іде саме з української сторони. Проект триватиме рік.
ІА "Вголос": НОВИНИ