Після теракту уряд ФРН запропонував Організації визволення Палестини, члени якої брали участь у підготовці теракту, провести таємні переговори з тодішнім міністром закордонних справ ФРН Вальтером Шелем. Метою зустрічі, як йдеться в архівних документах, було формування «нової основи довіри». При цьому німецький уряд не вимагав від палестинців гарантій, що вони більше не будуть вдаватися до терору. Головною умовою, яку висувала Німеччина, була відмова від акцій на території ФРН.

Організація визволення Палестини, в свою чергу, зажадала від Німеччини політичної підтримки.

Теракт на Олімпіаді 1972 року організувало радикальне крило Організації визволення Палестини - угруповання «Чорний вересень». У здійсненні теракту брали участь вісім осіб. Вони проникли в розташування ізраїльської збірної, вбили двох і захопили в заручники ще дев'ятьох спортсменів. В обмін на їхнє звільнення терористи вимагали відпустити з ізраїльських в'язниць більше 200 палестинських ув'язнених.

Уряд п'ятого прем'єр-міністра Ізраїлю Голди Меїр відмовився виконувати їхні вимоги і дав німцям дозвіл на проведення силової операції проти терористів. Однак операція пройшла невдало, і всіх заручників було вбито. Крім того, був застрелений один поліцейський. У той же час було ліквідовано п'ятьох бойовиків, а трьох інших взято під арешт. Як стало відомо з журналістського розслідування Spiegel, влада Німеччини тоді намагалася приховати провал операції, знищивши частину документів.

З ким конкретно вів переговори уряд ФРН після теракту, невідомо. ЗМІ з'ясували лише, що це були люди з Організації визволення Палестини, які мали відношення до захоплення заручників в Мюнхені.

Судячи з усього, саме у зв'язку з досягнутими тоді домовленостями німецька прокуратура не стала відкривати справу ні щодо виконавців, ні щодо організаторів теракту. Трьох заарештованих на місці терористів через кілька тижнів обміняли на пасажирів та екіпаж літака Lufthansa, який викрали члени «Чорного вересня».

Що стосується організаторів, то проти них Німеччина також не проводила розслідувань. Як пише The Jerusalem Post, у німців була можливість засудити як мінімум одного з них — Абу Дауда, коли його затримали у Франції. Французькі поліцейські направили до Німеччини пропозицію про екстрадицію, проте баварська влада вирішила нічого не робити. У підсумку Дауда відпустили на свободу і він безперешкодно перебрався до Сирії, де помер у липні 2010 року.

Джерело: Лента

ІА "Вголос": НОВИНИ