Про це він сказав сьогодні під час круглого столу на тему «Чи може малий та середній бізнес забезпечити 50% ВВП міста Львова», передає кореспондент Вголосу.
П’ятак нагадав, що Стратегію розробляли з метою створення сприятливого підприємницького та інвестиційного клімату у регіоні.
«Чи вдалося це реалізувати? Ні!», — сказав він.
Пояснюючи, чому так сталося, перший віце-губернатор зіслався на те, що напрямки регулювання підприємницького та інвестиційного клімату в значній мірі задаються на національному рівні.
Відтак він висловив думку, що держава повинна створювати умови для бізнес середовища, зокрема, провести ефективну регуляторну реформу, налагодити нормальні дозвільні процедури.
П’ятак наголосив на необхідності скоротити кількість структур із контролю та регулювання підприємницької діяльності: «Можна довго говорити про процедури, але найрадикальнішим регуляторним інструментом є радикальне скорочення структур, які насамперед контролюють або регулюють дозвільну систему. Ті речі повинні йти паралельно, тому що якщо ми сьогодні ніби відмінили один акт, то бюрократ завтра придумає новий, який зарегулює ту чи іншу сферу діяльності ще гірше».
«Я думаю, що адміністративна реформа є по суті ключовим інструментом ефективної регуляторної реформи в Україні. Що для цього потрібно? Сучасний менеджмент, сучасні експерти і велика політична воля», — додав він.
Малий і середній бізнес виробляє понад 30% регіонального продукту по Львівській області. В секторі задіяно 260 тис. осіб – як фізичних, так і юридичних.
ІА "Вголос": НОВИНИ