[media=8962,8965,8966,8968,8969,8971,8973,8976,8978,8979,8980,8983]
Екологічний гурток діє при кафедрі раціонального використання природних ресурсів і охорони природи географічного факультету Львівського національного університету ім. І.Франка. До його діяльності залучені студенти географічного факультету, які бажають займатися природоохоронною діяльністю, науковими дослідженнями в галузі охорони природи, пізнавати природні та історико-культурні багатства України та інших країн світу.
У 2012 р. еко-ялинка виготовлена із обгорток цукерок, якими щедро обдарував чемних студентів Святий Миколай. На виготовлення ялинки висотою у понад 2 м використано понад 1000 обгорток. 15 активістів у піднесеному святковому настрої два вечори присвятили створенню екоялинки. Креативне дерево прикрашене гірляндами із пластикових квітів, що колись були пляшками, корків, одноразового посуду та інших побутових відходів.
Компанію еко-ялинці у цьому році склав еко-сніговик. Його виготовили викладачі та співробітники кафедри за підтримки активних студентів зі старих студентських рефератів. На складання сніговика використали більше 2000 аркушів списаного паперу.
Екологічна ялинка та сніговик встановлені на вулиці Дорошенка 41, на 2 поверсі географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка поблизу аудиторії 62.
Щороку в Україні перед Новорічними святами продають близько 3 млн. ялинок, а вирубують ще більше, оскільки не всі ялинки продають і вони залишаються покинутими посеред сміття на ялинкових базарах чи просто на вулицях. Гектар стиглого хвойного лісу за рік може поглинути близько 1 т шкідливих газів, очистити 18 млн. м3 повітря, виділяє 30 т кисню та фітонцидів (вбивають хвороботворні бактерії), забезпечуючи річну потребу людини в кисні. Для того, щоб ялинка виросла висотою лише 1 метр необхідно 3-6 років. Тому використання живих дерев (ялинки чи сосни) для того, щоб вони просто прикрасили оселю протягом 2 тижнів – нераціонально і негуманно.
Штрафи за незаконне вирубування новорічних ялинок в Україні становлять від 190 до 1800 гривень за одне хвойне дерево. Для порівняння сума подібного штрафу у Болгарії складає від 25 до 1500 євро. Останні роки попит на живі ялини у країнах Європи почав різко падати. Люди вважають за краще купувати штучні новорічні ялинки, які дорожчі за лісові, але можуть тішити дітей і дорослих не один рік.
Якщо Ви вирішили все ж таки купити живу ялинку, то звертайте увагу на наявність електронного чипа. В Україні запроваджений електронний облік ялинок. Для контролю за браконьєрами та збереженням хвойних лісів від винищення, на чипах міститься інформація про походження дерева. Перед продажем кожна ялинка маркується і вноситься в електронний банк даних. Цього року будь-яка людина, що купила ялинку і встановила на мобільний телефон безплатну програму, зможе, зайшовши на сайт yalinka.info, перевірити походження ялинки. Це вияснити можна також за допомогою SМS-повідомлень або за телефонами «гарячої лінії».
Активних та екологічно свідомих людей на Україні багато. Приклад антиялинкової кампанії є проведення акцій «Мертвий ліс». Після завершення новорічних свят, коли всі ялинки опиняються на смітнику, їх збирають і встановлюють на центральних площах міст таким чином, як вони росли б, якби це був ліс. Багато людей, споглядаючи такий «мертвий ліс», усвідомлюють обсяги непотрібного знищення ялин і сосен і після цього відмовляються від живих атрибутів свята.
Долучається до екологічної пропаганди й релігійні діячі. Єпископи Закарпаття оприлюднили звернення на захист зелених насаджень із проханням відмовлятися від культу зрубаних дерев, а також не грішити проти природи і держави, займаючись вирубуванням дерев. "Щоб задовольнити потреби християнської традиції прикрашання ялинки на свято Різдва Христового, створити справжню живу, духовну атмосферу свята і в той же час не нашкодити довкіллю, вважаємо цілком достатньо використовувати живі хвойні насадження у горщиках з можливістю їх подальшої висадки у відкритий ґрунт", - йдеться у зверненні.
Тому альтернатива вирубуванню ялинок перед новорічними святами є! І навіть не одна:
- відсвяткувати Новий рік ближче до природи і справжніх ялинок,
- купити штучну ялинку, яка буде служити вам багато років,
- виростити свою власну ялинку і прикрашати на новорічні свята,
- купити ялинку в горщику і навесні висадити її в ґрунт,
- прикрасити оселю оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево,
- створити свою креативну, авторську ялинку із підручних матеріалів.
Учасники акції «Збережи ялинку» закликають зберегти життя ялинки та виготовляти новорічне дерево з різноманітних, вже непотрібних матеріалів: пластикових пляшок, порожніх бляшанок, грошових купюр, компакт-дисків, пір’я, скляних пляшок, сірників, книжок, журналів, картону і навіть органічних відходів (сушених шкірок від бананів та помаранчів)...
ІА "Вголос": НОВИНИ