Він наголосив, що Національний природний парк «Пам’ятка Пеняцька» змінить статус регіону, який прилягатиме до заповідних територій.
«Наведу приклад сіл Верещиця та Велехівка. Це були забуті богом і людьми, неперспективні села. За останні два роки обидва села газифіковані, там прокладені сучасні дороги», - сказав директор Яворівського НПП.
Він зазначив, що в регіоні покращилася демографічна ситуація, в села повертається молодь, оскільки з’явилися робочі місця, адже є можливіть розвивати туристичну індустрію.
Біляк розповів, скільки коштів заробив Яворівський парк від провадження господарської діяльності і наскільки поповнився від цього місцевий бюджет.
«У нас маленький парк - загальна площа 7 тис. га, а постіного користування – 2915 га. В районний бюджет з тих 2915 га ми платимо 350 тисяч грн. Селищна рада Івано-Франкового отримує 85 тис. грн.», - сказав він.
За словами Біляка, якщо буде створений Національного природний парк «Пам’ятка Пеняцька», то кошти від його господарської діяльності суттєво поповнюватимуть місцеві бюджети Бродівського, Золочівського та Буського районів.
«Коли створюються такі об’єкти, політики не повинно бути. Треба думати про людей, про економічний розвиток регіону», - підсумував Михайло Біляк.
Указом Президента України від 01.12.2008 року № 1129/2008 „Про розширення мережі територій національних природних парків та інших природно-заповідних об'єктів" на території Львівської області передбачено створення національного природного парку „Пам'ятка Пеняцька".
До парку повинні увійти території 29 міських, селищних і сільських рад Золочівського, Бродівського, Буського районів. Він має охопити частково територію загальною площею близько 25 тис. га, у тому числі 3-7 тис га планується надати у постійне користування, а решта увійде до складу парку без вилучення у землевласників і землекористувачів. НПП буде охоплювати територію фізико-географічних районів Гологір і Вороняків, що разом із Розточчям та Кременецькими горами (Тернопільська область) формують північно-західний край Подільської височини. На цій території сформувалися унікальні осередки рослинних угруповань, а також букові лісостани, що ростуть на північно-східній межі ареалу й становлять особливу цінність у загальноєвропейському масштабі. Тут бере початок р.Західний Буг, що має міждержавне значення. Ця територія належить до найцінніших у природничому та культурно-історичному аспектах територій України. Тут поширено понад 200 видів рослин різного статусу охорони (Червона книга України, Європейський список, Бернська конвенція, регіонально рідкісні види).
ІА "Вголос": НОВИНИ