ЛЬВІВ, 11 ЧЕРВНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – 11 червня Військовий апеляційний суд Центрального регіону України виніс виправдальний вирок чотирьом генералам у справі Скнилівської катастрофи.

Про це у коментарі Presstime повідомив голова ЛМГО «Скнилівська трагедія» Стефан Козак.

«Сьогодні судове засідання тривало менше 1,5 год. Суд виніс виправдальний вирок всім генералм без будь-яких застережень чи попереджень», - сказав він.

«Це був виправдальний вирок ціною того, що президенту дали політати на СУ-27УБ і порулити трошки. Це весь світ побачив, а сьогодні я можу констатувати що це так», - додав Козак.

За його словами, хоч потерпілі «не хотіли крові», але вимагали покарання організаторів і керівників.

«Ми в якійсь мірі не хотіли крові, бо моя діяльність і подальший смисл життя був направлений на те, щоб такого більше в Україні не повторилося. Ми не сподівалися, що суд так різко не візьме до уваги скоєний злочин, глибину злочину і переживань, і ту значну матеріальну шкоду, яка була спричинена», - сказав він.

«Судячи з вироку суду можна сказати, що сьогодні в Україні військовослужбовцям можна, спокійно взявши зброю чи важелі керування важкою або легкою військовою технікою, робити що хочеш. І на тебе не може вплинути вищестоящий командир», - підкреслив керівник ЛМГО «Скнилівська трагедія».

У зв’язку з таким рішення суду Стефан Козак розчарувався в українському правосудді і не має наміру оскаржувати це рішення. При цьому він не виключив, що інші потерпілі можуть далі вимагати правосуддя і оскаржити рішення.

Нагадаємо, що генералів Володимира Алексєєва (екс-заступник начальника бойової підготовки ВПС), Олександра Волошенка (екс-заступник головнокомандувача ВПС - начальник бойової підготовки), та Сергія Оніщенка (екс-командувач 14-го авіаційного корпусу) було притягнено по 426, 424 та 416 статтях Кримінального Кодексу, згідно з якими передбачено позбавлення волі на строк більше 10 років, а Віктора Стрєльнікова (екс-головнокомандувач ВПС) по статтях, що передбачають до 10 років ув’язнення.

Як повідомляло агентство, 27 липня 2002 року внаслідок падіння літака СУ-27УБ на Скнилівському летовищі загинуло 77 людей, серед яких 28 - неповнолітні. Загалом постраждала 241 особа, з яких 83 - діти.

23 червня 2005 року липня Військовий апеляційний суд Центрального регіону визнав винними п'ятьох з шести підсудних у справі за фактом Скнилівської авіакатастрофи.

Підсудний у справі Скнилівської трагедії, командир екіпажу літака СУ 27УБ полковник Володимир Топонар отримав 14 років позбавлення волі. Член екіпажу літака полковник Юрій Єгоров засуджений до 8 років позбавлення волі, генерал-майор Анатолій Третьяков - 6 років, підполковник Юрій Яцюк - 5 років, полковник Анатолій Лукіних - 4 роки (умовно). Командира військової частини Олега Дзюбецього суд визнав невинним за відсутністю складу злочину.

2 березня 2006 року Верховний Суд України залишив чинним цей вирок.

У жовтні 2007 року Президент України Віктор Ющенко помилував генерала-майора Анатолія Третякова та зменшив вирок члена екіпажа літака СУ-27УБ полковника Юрія Єгорова до 2,5 роки.

Справа ж генералів Володимира Алексєєва, Олександра Волошенка, Віктора Стрєльнікова та Сергія Оніщенка була взята в окреме провадження, а згодом відправлена на дорозслідування. Генералам інкримінують порушення правил підготовки польотів, недбалість та зловживання, які призвели до тяжких наслідків.

Наразі покарання у в'язниці відбуває лише пілот Володимир Топонар.

Наприкінці 2007 року Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду звернення 60 потерпілих у Скнилівській авіакатастрофі. Потерпілі вимагають офіційних вибачень від держави, позбавлення винуватців трагедії військових звань, а також збільшення розміру моральних відшкодувань.

ІА "Вголос": НОВИНИ