Оскаржували дії Садового у суді відомі в Україні громадські діячі -- співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров; голова секретаріату громадської організації «Голос громади Києва» Володимир Бондаренко; правозахисник, голова правління Луганської організації «Чайка» Лариса Заливна; архітектор Костянтин Присяжний; президент Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я Алла Тютюнник. Окрім безпосередньої участі у судах цих громадських діячів, їхні інтереси у судових засіданнях представляли також члени Громадського форуму Львова.

Як зазначається у повідомленні, у цьому судовому процесі показовим став і той факт, що вперше в Україні доведено порушення конституційних прав особистості на вільний культурний розвиток через створення перешкод у спогляданні культурних цінностей, зокрема прекрасної унікальної архітектури Львова (ст. 23 Конституції України).

«Це спільне звернення показало, що доля цілісного ансамблю площі Ринок, занесеного до Національного реєстру об’єктів культурної спадщини(охоронний номер № 326) та до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО є небайдужою для кожної людини, незалежно від місця її проживання. Тільки очевидно не для нашого міського голови!», - наголошують активісти ГФЛ.

Зокрема, у суді було доведено, що ремонтно-будівельні роботи з реконструкції інженерних мереж на пл. Ринок були відновлені Андрієм Садовим без жодного дозволу у сфері охорони культурної спадщини, без дозволу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю і за прямої заборони Державної служби охорони культурної спадщини щодо проведення будь-яких ремонтно-будівельних робіт на пл. Ринок до погодження проекту і отримання необхідних дозволів.

«Задля бутафорного святкування 750-річчя Львова з феєрверками та світловими шоу, яке давно вже вивітрилося з пам’яті львів’ян, своїми цинічними, варварськими діями Садовий завдав значної шкоди пам’ятці світового масштабу. Не зважаючи на протести громади, зокрема акції журналістів „Руїна”, протести архітекторів, істориків та шанувальників Львова, роботи було відновлено. У кам’яницях прорубано білокам’яні портали, які до первозданного стану вже повернути неможливо, забетоновано бруківку, безповоротно знищено культурний шар, наспіх помальовано акрилом будинки…», - наголошено у повідомленні. 

ІА "Вголос": НОВИНИ