Відповідне рішення ухвалив у четвер суддя Солом’янського районного суду Києва Володимир Мельник.
«Суд визнав винним Філіпчука за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України і присудив йому три роки позбавлення волі та змінив міру запобіжного заходу з підписки про невиїзд на утримання під вартою. Його було взято під варту в залі суду і направлено в ізолятор», - повідомив УКРІНФОРМу адвокат екс-міністра Микола Шупеня.
Він пояснив, що Філіпчука засуджено за перевищення влади та службових повноважень під час укладення угоди з юридичною фірмою Astapov Lawyers про надання Мінприроди консультацій під час розгляду спору в міжнародних юридичних інституціях з приводу розірвання угоди, укладеної між урядом України і компанією Vanco International ltd. про розробку шельфу Чорного моря.
У коментарі агентству дружина екс-міністра Наталія Філіпчук уточнила, що її чоловіка засудили, зокрема за нанесення державі збитків: «Нанесені збитки державі тим, що він перерахував, ну не він – всі дозволи були – Мінфіну, казначейства тощо, і перераховані гроші були за виконані послуги. Фірмі Astapov Lawyers».
Адвокат відзначив, що подаватиме апеляцію, оскільки вважає «абсурдним» рішення суду: «На думку захисту, це повне абсурду рішення суду, так само як і досудового слідства. Ми надали багато доказів про те, що дії Філіпчука були в межах чинного законодавства», - зазначив він.
Микола Шупеня зауважив, що Георгій Філіпчук виконував доручення Кабінету Міністрів, зокрема екс-прем’єра Юлії Тимошенко.
«Там були окремі доручення і прем’єр-міністра, і розпорядження Кабінету Міністрів, при чому неодноразові. Усі ці матеріали ми брали з собою, вони досліджувалися судом, але, на жаль, не враховані», - сказав адвокат.
Нагадаємо, 13 грудня 2010 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Філіпчука за ознаками зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки. 14 грудня екс-міністра затримали. 4 лютого 2011 року ГПУ завершила слідство у справі Філіпчука.
Vanco International, дочірня компанія Vanco Energy Company (США), в квітні 2006 року була визнана переможцем конкурсу на право укладення угоди про розподіл продукції (УРП), видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки.
У жовтні 2007 року Vanco Int. передала права та обов'язки за УРП компанії Vanco Prykerchenska, створеній у серпні 2007 року.
Міністерство охорони навколишнього природного середовища в грудні 2007 року видало Vanco Prykerchenska ліцензію на геологічне вивчення, дослідно-промисловий та промисловий видобуток нафти, газу і газоконденсату в межах Прикерченської ділянки.
Пізніше Мінприроди виявило низку порушень законодавства, допущених у ході конкурсу на право укладання УРП, у процесі видачі Vanco Prykerchenska ліцензії, а також факти порушення Vanco International деяких положень УРП.
У квітні-травні 2008 року уряд анулював ліцензію Vanco Prykerchenska і вийшов з УРП.
Vanсo звернулася до міжнародного арбітражу, одночасно продовжуючи пропонувати уряду України відновити співпрацю в рамках УРП.
6 липня 2011 року уряд оприлюднив своє розпорядження № 627 від 11 квітня 2011 про затвердження мирової угоди з Vanco Prykerchenska.
Власниками Vanco Prykerchenska з рівною пайовою участю є Vanco International, DTEK Holdings Limited українського бізнесмена Ріната Ахметова, Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Limited.
Джерело: Укрінформ
ІА "Вголос": НОВИНИ