Про це Вголос повідомила прес-служба ЛОО ВО «Свобода».

За даними «Свободи», власне з цією метою палац має намір використовувати Міністерство внутрішніх справ, у підпорядкування якому уряд передав цю споруду.

«Активісти Буської районної організації «Свободи» оголошують про збір підписів проти такого застосування історичної споруди і за створення у палаці музею», — сказано у повідомленні.

Жителі Буська давно мріють створити в приміщенні палацу, де зареєстровано і охороняється законом 52 пам’ятки архітектури і культури, Мистецький центр, зазначає «Свобода».

Як сказано у повідомленні, упродовж кількох років на території палацу львівські археологи проводили дослідження й щоразу виявляли нові сенсаційні знахідки, деякі з яких датуються 13-16 століттям: «Планувалося, що ці знахідки стануть основою експозиції майбутнього музею в Буську, а сам музей увійде до списку «Золотої підкови». Але зараз ці плани зазнають краху».

За інформацією «свободівців», жителі Буська просили Президента, Прем’єр-міністра передати палац громаді, але отримували натомість «чиновницькі відписки».

«У такий спосіб уряд реалізовує угоду між Україною та ЄС про реадмісію. Наслідки цієї угоди цілком передбачувані — нашу країну невдовзі можуть заполонити сотні тисяч нелегалів, яких випровадять до нас із країн Євросоюзу. А крім цього, на прикладі Буського палацу бачимо, що для реалізації цієї угоди пожертвують навіть пам’ятками архітектури. Уявіть лише, що в історичній споруді влаштовують «перевалочний» пункт», — прокоментувала ситуацію голова ЛОО ВО «Свобода» Ірина Сех.

«Громада звернулася за підтримкою до Львівської обласної організації ВО «Свобода». Я пропонуватиму розглянути це питання на найближчій сесії Львівської обласної ради — для цього вже підготувала проект звернення до прем’єр-міністра. Знаю, що представники Буської громади вже готують своє звернення до глави уряду й збирають підписи мешканців. У разі, якщо їхню думку проігнорують, громада готова вийти на вулиці», — додала вона.

Як відомо, у серпні 2009 року Кабінет Міністрів передав палац Бадені у підпорядкування МВС від Міноборони.

Палац графа Бадені у Буську споруджений у 1810 році. До 1939 року був літньою резиденцією родини Бадені. З 1953 до 2005 року в ньому розміщувались різні військові формування. З 2005 року об’єкт фактично не використовувався.

Архітектура палацу вирішена у стилі класицизму.

ІА "Вголос": НОВИНИ