Трійця – одне із дванадцяти головних православних церковних свят.
Воно прославляє Пресвяту Трійцю – Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого.
День Святої Трійці також ще називають Зеленими святами.
Про це пише УНІАН.
Коли святкують Трійцю у 2020 році
Щорічно воно відзначається у неділю, на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Тому у православних християн це свято й має ще одну назву – П’ятидесятниця.
У Святої Трійці дата святкування припадає на неділю, 7 червня.
У 2020 році - це один із рідкісних випадків, коли збігаються дати свят у католиків та православних.
Трійця: що відомо про свято
Вперше відсвяткувати Трійцю вирішили апостоли, які були учнями Ісуса Христа. Цим святковим днем апостоли хотіли увічнити велику подію – зішестя на них та Діву Марію Святого Духа. Назва свята означає єдність Святого Духа, Бога-отця і Бога-сина. Відбулося це на п’ятдесятий день після Воскресіння Господнього. За біблійними переказами, під час молитви в Сіонській світлиці на Матір Божу та апостолів зійшов Святий Дух у вигляді благодатного вогню. Після цього апостоли раптово навчилися зцілювати і пророкувати, а також заговорили різними мовами, щоб проповідувати вчення Христа для народів світу.
Традиції Зелених свят
На Трійцю християни прикрашають свої будинки гілками дерев і запашними травами, які символізують відродження всього живого на землі. Віряни цього дня відвідують святкову службу в церкві.
У день Святої Трійці після служби прийнято відвідувати або запрошувати в гості близьких родичів і друзів, дарувати подарунки. Тому перед Зеленими святами господині проводять генеральне прибирання у будинку та на подвір’ї. Вони готують святкові частування, зокрема печуть хліб або коровай, аби порадувати своїх гостей найрізноманітнішими стравами. Після святкового обіду зазвичай влаштовувалися народні гуляння. Народні цілителі цього дня йдуть збирати трави. Вони вірять, що природа наділяє їх особливими чудодійними властивостями.
ІА "Вголос": НОВИНИ