Пісня під такою назвою знайшлася у записах Львівського обласного радіо. Правда, автори звалили в одну купу представників різних галузей діяльності. У ній почуєте і про продавців, і спекулянтів, і політиків та таке подібне. Або пісня давно написана, або просто чомусь не згадано в ній про події, пов’язані з російсько-українською війною. А вони, ці події, безпосередньо відображають сучасний етап у суспільстві.
Злодій і війна? Нічого дивного. Будь-який словник відповість: мародер – це грабіжник, який краде на полі бою речі вбитих і поранених. Або ще – це морально розкладена істота, що грабує населення під час війни. Злодій завжди злодій. Правда, таких перевертнів чомусь почали називати псевдо волонтерами. Зрозуміло, що покидьки суспільства із задоволенням використовують назву «волонтер» - доброволець, людина, яка безкоштовно йде на поміч. Адже недарма справжніх волонтерів пошановують державними нагородами, вони одержали вже понад 2000 відзнак від Української православної церкви Київського патріархату. Власне, відомі й імена злодіїв: це, зокрема, Віра Бронежилет, Кості Іванов, «Українські Яструби» тощо. Кожен з них не просто краде, а підриваю довіру людей до волонтерів за покликом душі.
Нечисті на руку особи і діють підступно. Згадаймо головного терориста Радянської Армії Кузнєцова, прах якого все ж забрали зі Львова до російського Єкатеринбурга. Він у рівному вбивав і викрадав німецьких генералів, а на місці злочину «губив» посвідчення членів організації Українських націоналістів або блокнот з їх адресами. Фашисти страчували патріотів, а бандит залишався осторонь. Так і сьогодні злодії одягають замість мундирів німецьких офіцерів, як це робив Кузнєцов, спеціальні жилети, мають скриньки, на яких лише змінюють таблички «Допомога Майдану», «Допомога дітям», «Допомога АТО», «Допомога пораненим» тощо. Зібрані кошти витрачають на власні потреби.
«Боротьба з такими «пиявками» є важливою для суспільства», - наголошує координатор проекту «Народний тил» Георгій Тука. І в нас є можливість зупинити свято злодіїв. Як каже координатор проекту «Повернись живим» Віталій Дейнега: «Щоб уберегтись від обману, громадяни повинні вимагати від волонтерів фіксацію надходжень коштів, фіксацію витрат, акти прийому-передачі». Як це зробили, наприклад, волинські активісти. Підозрілого зі скринькою попросили показати документи, а той почав утікати. Уже у відділку міліції розказав про свої «подвиги». Тому активісти і радять допомагати потерпілим без участі підозрілих посередників.
Перемогу святкуватимемо весело і чесно!
ІА "Вголос": НОВИНИ