Ці питання обговорювали представники бізнесових та галузевих асоціацій, неурядових та міжнародних організацій, дослідницьких центрів на семінарі «Технічне регулювання в Україні: що означатиме реформа для підприємців?», проведеного за ініціативи Держкомпідприємництва, Міністерства економіки України та Проекту IFC «Ділове середовище та розвиток підприємництва в Україні» 12 березня.
Учасники семінару визнали, що в умовах кризи одних лише фінансових заходів недостатньо: спрощення умов для ведення бізнесу є чи не найдієвішим способом підтримки вітчизняного виробника. І серед інших заходів має бути реформа системи технічного регулювання, першими кроками якої повинні стати «де-факто» добровільність стандартів та скорочення обсягів обов’язкової сертифікації, зокрема, для харчової галузі та сфери послуг.
«Вступивши до СОТ, Україна взяла на себе зобов’язання у сфері сертифікації та стандартизації, виконання яких є так само важливим і для захисту державою українського бізнесу, особливо в умовах економічної скрути», - підкреслила у своєму привітальному слові голова представництва Держкомпідприємництва у Львівській області Ольга Яйко.
Організатори планують проведення серії аналогічних семінарів в інших обласних центрах (Дніпропетровську, Харкові, Донецьку, Кіровограді, Миколаєві), а також у Києві – спеціально для фахівців міністерств та відомств, залучених до реформи.
«У підсумку цих семінарів представники держави та бізнесу зрозуміють важливість термінових змін у системі технічного регулювання, та ознайомляться з підходами до реформи, що використовувались у різних країнах», - підсумував координатор Проекту IFC «Ділове середовище та розвиток підприємництва».Сергій Осаволюк.
ІА "Вголос": НОВИНИ