Це він, великий князь київський (правив у 980-1015 рр), завершив об’єднання земель східних слов’ян у складі Київської Русі, запровадив християнство на наших теренах (988-989рр.), розпочав будівництво християнських храмів, заснував школи, звів міста над Десною, Остром, Сулою і Стугною. Він наполегливо розвивав політичні, економічні і культурні зв’язки з країнами Західної Європи. І традиційно воював з кочовиками, що сунули зі Сходу (печенігами чорними клобуками). Зараз у Львові на вулиці Володимира Великого зведено церкву святих Володимира і Ольги. А за комуністичної влади ця міська траса, що пролягла зі сходу на захід, називалася іменем Артема – голови більшовицької Ради у 1918 році сепаратиської

Донецько-Криворізької республіки. Ось де коріння сьогоднішніх терористів, яких використовує спадкоємець комуністичних ідеалів Путін. Як тоді, так і тепер вони воюють проти України.

Назавжди в нашій пам’яті залишається і великий князь  київський Ярослав Мудрий (1019-1054 рр.). Він залишив величезну спадщину в різних галузях життя. Стояв, стоїть і буде стояти Софіївський собор у Києві, Золоті ворота.  За Ярослава Мудрого було складено збірник норм давньоруського права «Руська правда», зросла писемність, перекладено давньоруською мовою чимало книг, при соборі діяла бібліотека. Було збудовано по річці Рось міста Корсунь, Біла Церква, розгромлено печенігів. Зміцнилось міжнародне становище Київської Русі, дочки Ярослава Мудрого стали королевами Швеції, Норвегії, Франції. Мабуть, неспроста вулиця Ярослава Мудрого у Львові одним боком виходить до собору Юра а другим – до школи імені Тараса Шевченка.

За великі розумові здібності прізвисько «Осмомисл» мав князь галицький Ярослав Осмомисл (1153-1187). Він приєднав до Галицького князівства землі в пониззі Дунаю, вів боротьбу проти половців. За його князювання було збудовано багато укріплених міст-фортець. Тепер ім’ям князя у Львові назвали площу у середньовічній частині міста. Раніше вона була площею Возз’єднання, малась на  увазі Переяславська рада 1654 року. Навіть планувалось пам’ятник спорудити на честь відзначення цієї події. Слава Богу ідея не реалізувалась.  

 У 80-х рр.. Х століття син князя київського Володимира Мстислав Хоробрий отримав в уділ Тмутараканське князівство. Воно знаходилося на Таманському півострові з центром у місті Тмутаракань. За князя Мстислава (помер у 1036р.) було опорним пунктом Київської Русі на Північному Кавказі і в Криму. Він вів боротьбу з хозарами, половцями, адигейцями. В 1022 р. переміг у двобої касозького (черкеського) князя Редедю. Пізніше князівство було знищено монголо-татарами, чиї дії зараз продовжує кремлівський карлик, нащадок усіх дикунських орд.

Князь галицький Мстислав Удатний (р.н. невід. - 1228) своє прізвисько дістав за хоробрість і особисті військові доблесті. Брав участь у походах проти половців і німецьких лицарів. У союзі з Данилом Галицьким вигнав угорських загарбників з Галицької землі (1219). Він командував авангардом руських військ у битві  на Калці (1223) проти монголо-татарів. На його честь названо вулицю у середньовічній частині Львова.

Великими, мудрими, хоробрими були наші попередники, які будували і боронили Україну. І сьогодні, у неоголошеній Вітчизняній війні українців проти азійських орд вони надихають нас на захист Батьківщини, що історично належить українському народові.     

 

ІА "Вголос": НОВИНИ