ЛЬВІВ, 16 ЖОВТНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Тендерна палата України звинуватила посадовців Львівської ОДА та депутатів Львівської облради у корупції.

Як повідомляє офіційний сайт ТПУ, вчора на прес-конференції в УНІАН Віце-президент Тендерної палати України Людмила Кравченко повідомила про системні порушення Львівською ОДА законодавства про державні закупівлі.

Тендерна палата України дослідила 43 процедури закупівель, проведених Львівською ОДА в період 2006-2007 рр., і встановила порушення вимог закону на 16 млн. грн.

Людмила Кравченко зазначила, що найбільш поширеними і грубими порушеннями тендерного законодавства у Львівському регіоні є монополістична змова учасників щодо блокування торгів, проведення закупівель за свідомо завищеними цінами, проведення фіктивних торгів.

Віце-президент Тендерної палати України підкреслила, що найбільш яскраві факти порушень тендерних процедур були встановлені щодо торгів, у яких брали участь підприємства, зареєстровані на депутатів обласної ради, а також пов`язані з чиновниками ОДА.

«Кожен четвертий депутат і чиновник Львівської облдержадміністрації та її структурних підрозділів мають свої фірми, а в окремих випадках і кілька фірм, і зазвичай цікавляться торгами, проте вони не повинні нав`язувати свої фірми на тендерах і лобіювати інтереси інших. Це розцінюється як корупція», – сказала Людмила Кравченко.

Як приклад Віце-президент навела торги, організовані ОДА з відбору підрядника на проведення реконструкції установ охорони здоров`я і загальноосвітніх. Зокрема, зазначила Людмила Кравченко, компанія «Авторембуд», яка є збитковою впродовж 2005-2006 рр. і, за інформацією Тендерної палати, належить депутату облради Богдану Буці, виграла 4 тендери на реконструкцію двох об`єктів обласної психіатричної лікарні, реконструкцію однієї зі шкіл області і на будівництво народного будинку в с.Довге-Гірне. Сума укладених договорів перевищила 9 млн. грн. При цьому за підсумками 2006 року фірма знову стала банкрутом.

Тендерна палата України занепокоєна тим, що організатором торгів для самостійних розпорядників коштів (лікарні тощо) виступає розпорядник найвищого рівня - Львівська ОДА.

«Як ці дії Львівської обласної держадміністрації можна розцінити: недовіра керівникам підконтрольних структур, щось інше...», - сказала вона.

За результатами дослідження Тендерної палати України, встановлено також ряд порушень ОДА та РДА процедур закупівель санаторно-курортних послуг і послуг з постачання твердого палива.

«Стає очевидним бажання посадовців Львівської ОДА, її управлінь і структурних підрозділів, місцевих органів влади і самоврядування Львівської області, насамперед, поповнити свої кишені замість того, щоб займатися повноцінним оздоровленням поколінь, будівництвом шкіл та їх опалюванням», – Людмила Кравченко.

ІА "Вголос": НОВИНИ