«Для України Білорусь – дуже важливий партнер. Але було б помилкою будувати відносини з Мінськом на бажанні насолити комусь у Москві», - сказав він.

За словами Тігіпко, варто нагадати, що Віктор Ющенко в 2005 році підписав разом з тодішнім американським президентом Джорджем Бушем декларацію про участь в просуванні демократії на Кубі і в Білорусі, й це надовго затьмарило україно-білоруські державні відносини.

«Добре, що в Києві не залишилося охочих експортувати помаранчеву революцію сусідам, - зазначив Тігіпко. - Але погано, що й нова українська політика щодо Білорусі продиктована ззовні». Він пояснив, що останнім часом Євросоюз і США реалізовують новий проект з ослаблення впливу Росії на пострадянському просторі - за рахунок відриву від неї традиційних союзників і, в першу чергу, Білорусі. Олександрові Лукашенку несподівано легко пробачили відсутність громадянських свобод в країні, репресії проти опозиціонерів та безслідне зникнення деяких із них, і навіть витіснення західних компаній з білоруської економіки.

Віктору Ющенку в цій грі відведена роль посередника в налагодженні контактів з Лукашенком, з яким західні лідери особисто зустрічатися бояться через ймовірну критику правозахисників. «Правда, що економічні й соціально-гуманітарні питання були в порядку денному переговорів президентів. Однак лейтмотивом зустрічі стала розмова про проект ЄС «Східне партнерство» та інші бонуси, які Мінськ отримає за торпедування російських проектів на пострадянському просторі. Навіщо це Лукашенку - зрозуміло. Він торгується з усіма й намагається грати на суперечностях Москви та Заходу. Але користь від такої дружби для України, щонайменше, сумнівна», - заявив політик. 

ІА "Вголос": НОВИНИ