У Сколівський район з кожним роком стає все небезпечніше їздити кататися на лижах. Українські туристи покидають вітчизняні туристичні бази і їдуть відпочивати закордон.

Перед нами залишаються питання: коли все ж таки впорядкують туристичний бізнес на Львівщині? Хто повинен цим займатися? Чому не пускають іноземного інвестора, який зможе зробити увесь сервіс на вищому рівні і утримати українського туриста на Батьківщині?

В суботу у смт. Славське Сколівського району на туристичній базі "Динамо" Львівської обласної організації товариства "Динамо" стався нещасний випадок, чоловік близько 40-ка років потрапив у ємкість з водою і загинув. Сам він був мешканцем Києва.

За словами директора туристичної бази "Динамо" Володимира Будулича ця ємкість знаходилася у лісочку, тому стає невідомо по якій причині вони туди пішли. Також, за його словами саму ємкість Динамівською назвати не можна: "Ємкість з водою знаходиться не на нашій території, ми нею ніколи не користувалися. Тобто це дійсно є нещасний випадок і ми самі не знаємо чим його пояснити".

Рятувальники туристичної бази дуже довго не могли знайти загиблого через те, що були крики, проте не було видно звідки вони лунають.

За фактом загибелі прокуратура Сколівського району проводить розслідування. Та наразі всі визнають, що головна причина трагедії – необережність самого лижника.

Як відомо туристичну базу "Динамо" немає право перевіряти управління туризму у Львівській ОДА, а держохорона праці при МНС у Львівській області нещодавно подала всі документи у Львівську ОДА про те, що у них все налагоджено і все в порядку.

Нагадаємо, що 7 січня поблизу села Волосянка Сколівського району на туристичній базі "Захар Беркут" 150 туристів-лижників майже шість годин провели на висоті в кріслах підйомнику через поломку останнього.

Так, о 12 год. 45 хв. при підйомі лижників на гору Високий Верх сталася поломка привідної станції канатно-крісельної дороги, внаслідок чого 150 осіб залишились в кріслах на висоті. О 18 год. 35 хв. рятувальні підрозділи Головного управління МНС у Львівській області та Волосянського гірського пошуково-рятувального пункту Львівського гірського пошуково-рятувального загону МНС зняли відпочиваючих з крісел канатної дороги. Постраждалих туристів немає.

Також нагадаємо, що 9 лютого 2007 року на горі Тростян також загинув 21-річний хлопець. Трагедія сталася на західному схилі гори. Лижник зіткнувся з тяговим барабаном (нижньою опорою, до якої кріпиться двигун) середнього підйомника – і від отриманих травм майже відразу помер на місці події. Рятувальникам, які прибули вже за декілька хвилин, залишалося лише транспортувати тіло до села Пшонець Сколівського району, звідки був родом загиблий.

1 лютого того ж року також на Тростяні в опору врізався 19-річний львів’янин, який спускався на сноуборді. Удар головою був настільки сильним, що шолом розколовся на декілька частин. Хлопця довезли до лікарні в тяжкому стані.

Після таких резонансних випадків можна зробити висновок, що ті, хто організовує лижний відпочинок, не завжди забезпечують належні правила безпеки. Японці, які декілька років тому випадково потрапили до Славського, цілком заслужено порівняли дорогу на Тростян з екстремальним видом "американських гірок", адже на Тростяні лише частково промаркована дорога.

Витяги на Львівщині старі, часто ламаються, а чимало з них узагалі працюють без належної атестації. Рятувальники ж є не на всіх схилах. Подекуди на невеликих витягах узагалі немає нікого, хто в разі потреби зможе надати невідкладну допомогу.

Якщо ми не вирішимо ці проблеми негайно, то нам ще довго не займатися якісним туризмом. Власники туристичних баз повинні вирішити: або вони належним чином впорядковують свій бізнес, або виставляють його на аукціон і продають хорошому іноземному інвестору.

Про Туризм 

фото: twintip.ru

ІА "Вголос": НОВИНИ