Про це повідомляє Радіо свобода
Суперниками, згідно з витягами з документа, опублікованими Білим домом, є Китай і Росія. «Ці країни сповнені рішучості зробити економіки менш вільними і справедливими, вони нарощують свій військовий потенціал і намагаються контролювати вільний обіг інформації, щоб придушити власні громадянські суспільства і поширити свій вплив зовні», – йдеться в документі. Китай і Росія характеризуються як «ревізіоністські держави», які прагнуть до зміни балансу сил на світовій арені, часто на шкоду США.
«США повинні переглянути принципи спілкування з цими суперниками. Переконаність у тому, що взаємодія з суперниками, їх залучення в міжнародні інституції і загальносвітову торгівлю перетворить їх в сумлінних і надійних партнерів, виявилася здебільшого помилковою», – сказано в стратегії.
За словами співробітників адміністрації Трампа, проект стратегії був підготовлений на основі його передвиборних промов і виступів, зроблених ним в ООН і під час міжнародних поїздок. У документі йдеться про те, що протягом трьох десятиліть світ відпочивав від протистояння супердержав, але тепер цей відпочинок закінчився: «Нам довго розповідали, що суперництво супердержав стало історією, але ось воно знову повернулося в реальне життя».
План економічного протистояння Китаю, представлений в стратегії, добре знайомий американцям ще з виборчої кампанії Трампа, тоді як частина, що стосується Росії, досить сильно розходиться з відмовою американського президента від прямої критики Володимира Путіна, російської анексії Криму та діяльності щодо дестабілізації ситуації на сході України. Стратегія набагато більш критична по відношенню до Путіна, ніж Трамп у його публічних виступах.
На відміну від попередніх президентів Буша і Обами, які просто публікували стратегії національної безпеки після їх схвалення Конгресом, Дональд Трамп вирішив представити свою стратегію особисто.
Стратегії національної безпеки, що пропонувалися попередніми адміністраціями США, в цілому досить добре передбачали майбутні реальні кроки цих адміністрацій. В оприлюдненій у 2002 році стратегії Джорджа Буша-молодшого йшлося про можливість превентивного воєнного удару. Необхідність вторгнення в Ірак згодом обґрунтовувалося в тому числі і посиланнями на цей документ.
У Трамповій стратегії національної безпеки словосполучення «попереджувальний удар» відсутній – у тому числі і там, де мова йде про Північну Корею.
ІА "Вголос": НОВИНИ