Про це розповіла позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації з пульмонології Надія Рудницька під час прес-конференції сьогодні, інформує кореспондент «Вголосу».
Надія Рудницька повідомила, що у Львівській області щороку діагностують приблизно 8 тисяч хворих на ХОЗЛ. У 2015 році від легеневої патології померли понад 800 людей.
Лікар зазначила, що легенева патологія є найпоширенішою хворобою серед мешканців Львівщини – третина людей хворіє на це захворювання. За словами спеціаліста, хронічні обструктивні захворювання легень — це хворобливі стани, що характеризуються незворотним або майже незворотним зниженням повітряного потоку дихальних шляхів. До ХОЗЛ входять хронічний обструктивний бронхіт, пневмосклероз та емфізема легень.
«На жаль, сьогодні ця патологія виявляється дуже пізно, тому лікувати її важко. Люди звертаються до нас тоді, коли у бронхо-легеневій системі є незворотні зміни і на ці зміни ми вже не можемо вплинути», – розповіла Надія Рудницька.
Вона додала, що головною причиною ХОЗЛ є куріння. Оскільки кількість курців не зменшується, зростає кількість людей, які мають проблеми із повітряним потоком дихальних шляхів. За словами лікаря-пульмонолога, особливо це стосується жінок, серед яких раніше не було так багато хворих на ХОЗЛ. Крім того, це завоювання «помолодшало»: раніше ХОЗЛ виявляли у людей після 65 років, а зараз цією патологією хворіють люди до 45 років.
«Пацієнти приходять до нас тоді, коли у них з’являється задишка, а таких людей вже важко лікувати. У організмі таких пацієнтів є органічні зміни, на які ми не можемо вплинути. Тому ми закликаємо пацієнтів приходити до лікарів при будь-яких тривожних симптомах», – сказала Надія Рудницька.
За словами пульмонолога, особливо уважними до свого здоров’я мають бути люди, які мають понад 40 років, курять, працюють у шкідливих умовах (вугільна, хімічна промисловість), проживають у забрудненому середовищі, тривалий час кашляють, відкашлюють мокротиння.
Як писав «Вголос», через відсутність протягом майже двох років вакцини БЦЖ у Львівській області істотно зросла кількість захворювань на важкі форми туберкульозу серед дітей віком до року.
ІА "Вголос": НОВИНИ