Про це сказав завідувач кафедрою кадастру територій НУ «Львівська політехніка» Лев Перович на регіональній семінар-нараді Головного управління Держкомзему у Львівській області щодо перспектив та наслідків запровадження ринку земель.
«У 19-му столітті також здійснювався продаж землі, - це призвело до нарощення крупних землевласників, обезземелення селян, відповідно відбувалось зубожіння населення. На початку 20-го століття українське селянство почало об`єднуватись у різноманітні спілки, які успішно розвивались до 40-их років. Діяли земельні банки, що надавали кредити на термін до 60 років».
Він запропонував визначити внутрішню ціну на землю, виходячи з платоспроможності населення, розробити та прийняти окремі Закони України про «Земельні банки», передбачивши кредити мінімум на 10 років під 3-4% річних, та про «земельну кооперацію громад». У підсумку він відзначив: «Ринок безумовно потрібен, але створити умови від вирощування до реалізації».
За результатами цієї регіональної зустрічі та зустрічей на місцях Головним управлінням буде проведено аналіз та узагальнення пропозицій щодо формування дієвого механізму ринку с/г земель через законодавчу базу, що зараз формується.
ІА "Вголос": НОВИНИ