Про це повідомляє «Інтернфакс-Україна».
За оголошення виборчої кампанії проголосували на засіданні ЦВК у понеділок 4 члени Центрвиборчкому з 11-ти, утрималися - 7. Зокрема "за" голосували Андрій Магера, Жанна Усенко-Чорна, Валерій Шелудченко та Ігор Жиденко.
Проект постанови про оголошення початку виборчої кампанії вніс заступник голови ЦВК Андрій Магера.
Він підкреслив, що ЦВК зробила все можливе, щоб отримати офіційне тлумачення з питання про те, коли мають бути наступні чергові парламентські вибори, направивши місяць тому відповідне подання до Конституційного суду.
"До цього часу жодної реакції", - підкреслив А. Магера.
Член ЦВК Михайло Охендовський підкреслив, що виходячи з вимог Конституції, передбачений термін повноважень Верховної Ради завершується в 2012 році, і Центрвиборчком повинен оголосити про початок виборчої кампанії орієнтовно 25 червня 2012 року.
"Тому розгляд цього питання на сьогоднішньому засіданні ЦВК мені здається передчасним. У нас є ще більше року, щоб підготувати це питання належним чином, а потім розглянути і прийняти відповідне рішення", - заявив М. Охендовський.
Як повідомлялося, КС дав позитивний висновок щодо законопроекту про внесення змін до Конституції, які передбачають збільшення терміну повноважень президента, Верховної Ради, депутатів місцевих рад та мерів з 4-х до 5-ти років. Законопроектом також передбачається, що чергові вибори до Верховної Ради після поновлень положень Конституції в редакції 1996 року за рішенням КС проводяться в останню неділю жовтня 2012 року, а президента - в останню неділю березня 2015 року.
Відповідно до встановленої процедури, для внесення змін до Конституції за наявності позитивного висновку КС за них на одній сесії повинні проголосувати не менше 226 народних депутатів, і на наступній сесії - не менше 300. Таким чином, дані зміни можуть вступити в силу не раніше лютого 2011 року. Виходячи з норм діючої Конституції, чергові парламентські вибори повинні відбутися 27 березня 2011 року, і ЦВК повинна оголосити про початок виборчої кампанії не пізніше 22 листопада.
Як повідомлялося, 1 жовтня КС визнав неконституційним закон "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року N 2222-ІV (так звана політреформа 2004 року). Згідно з Основним законом у редакції 1996 року, Верховна Рада і президент обираються на 4 роки, а не на 5, як було визначено політреформою 2004 року.
ІА "Вголос": НОВИНИ