Про це заявив голова ГО «Бюро екологічних розслідувань» Дмитро Скрильніков на прес-конференції сьогодні, 7 вересня.
Так, за його словами, громадські слухання містобудівного обгрунтування (МО) розміщення підприємства було проведено 28 травня вже по факту затвердження цього містобудівного обгрунтування виконавчим комітетом Львівської міськради (рішення №243 від 5 березня 2010 року).
«Фактично думку громадськості не враховано. Все зманіпульовано. Певно, думали, що цього ніхто не помітить», - сказав він.
Окрім того, за словами Скрильнікова, в МО не враховано зауваження Обласної СЕС. Відсутній також висновок про вплив виробництва на навколишнє середовище.
Відтак, на думку експерта, рішення виконкому підлягає скасуванню, а будівництво асфальтного заводу має бути припинено.
Також, зауважив він, в Рясному, згідно з Генпланом, передбачено будівництво підприємств не вище 3-го класу небезпеки, асфальтні заводи ж належать до 1-го класу небезпеки.
«Виробництво асфальтобетонного заводу – це досить шкідливе виробництво. Під час такого виробництва в атмосферу потрапляють такі шкідливі для здоров’я людини речовини як діоксид сірки, оксиди азоту, оксид вуглецю, фенол, сажа, формальдегід, бензол, толуол, нафталін і так далі», - додав Скрильніков.
Скрильніков також повідомив, що, попри скасування наказом інспекції Держархбудконтролю у Львівській області 27 серпня 2010 року дозволу на виконання підготовчих робіт, турки не припиняли будівельні роботи до 1 вересня.
«У нас є на це відео докази», - підкреслив голова «Бюро екологічних розслідувань».
Окрім того, поруч з «Онуром» планується спорудити ще один асфальтний завод – Шляхово-ремонтної дільниці Залізничного району м. Львова, який виносять з вулиці Стрийської.
«Розташування аж двох асфальтних заводів в цій зоні негативно вплине на екологічну ситуацію в Рясному, та й в цілому Львові», - зазначив Скрильніков.
ГО «Бюро екологічних розслідувань» разом з ініціативною групою проти будівництва асфальтних заводів на вулиці Шевченка мають намір звернутися до правоохоронних органів з вимогою перевірити всіх причетних до видачі дозволу на будівництво асфальтного заводу «Онур» в Рясне-2 на ознаку корупційних діянь, скасувати рішення виконкому ЛМР №243 від 5 березня 2010 р., яким було затверджено МО будівництва заводу.
Ініціативна група зібрала 3 000 підписів львів’ян проти будівництва заводу.
Нагадаємо, у грудні 2009 року головний державний санітарний лікар у Львівській області запропонував закрити розташовану у Пустомитівському районі асфальтно-змішувальну установку компанії «Онур Констракшн Інтернешнл» через зафіксоване на ній перевищення викидів шкідливих речовин в атмосферу.
ІА "Вголос": НОВИНИ