Серед цих законодавчих ініціатив:
1) Про імпічмент Президенту (сьогодні немає такого Закону, немає навіть механізму оголошення імпічменту! Потрібно чітко виписати процедуру імпічменту та негайно її розпочати. Автоматично першим рішенням нової Верховної Ради має бути висловлення недовіри уряду Азарова-Тігіпка і його відставка у повному складі.
2) Про заборону торгівлі землями сільськогосподарського призначення. Наступний парламент – у силі зупинити тотальний дерибан української землі, який запланувала влада.
3) Про стратегічні підприємства, який передбачатиме заборону приватизації стратегічних підприємств та повернення у державну власність незаконно приватизованих. Потрібно негайно повернути у державну власність енергогенерувальні та енергорозподільчі компанії та гарантувати державний контроль над природними монополіями, такими як "Укрзалізниця", "Укртелеком", ГТС, підприємства водо- й енергопостачання та ін.
4) Про захист української мови – з обов'язковим іспитом з української мови для держслужбовців.
5) Новий Податковий кодекс: низькі податки – для малого бізнесу, високі – для великого, податок на розкіш, скасування податку на україномовну продукцію і так далі.
6) Про формування судової та правоохоронної систем на нових засадах, зокрема, використовуючи досвід Грузії.
7) Виборчий кодекс, який не дозволить крутити виборчим законом як дишлом (заборона платної політичної реклами, пропорційна система з відкритими виборчими списками, справедливий порядок формування комісій, унеможливлення фальсифікацій,);
8) Про визнання ОУН–УПА. Це – питання історичної справедливості. Українська держава зобов'язана визнати борців за її незалежність.
9) Про денонсацію ганебних Харківських угод Мєдвєдєва–Януковича;
Олег Тягнибок наголосив, що в першу чергу КОД повинен займатися стратегією боротьби з режимом і виробляти програму дій опозиції в разі здобуття більшості у Верховній Раді України наступного скликання.
«До узгодження ідеологічних позицій безглуздо торпедувати визначення спільних кандидатів у мажоритарних округах», - наголосив лідер ВО «Свободи».
Тягнибок наголосив, що «важливо не допустити потенційних зрадників, які після одержання мандату перейдуть на бік режиму Януковича. Під час узгодження спільних кандидатів кожен із них повен публічно підписати зобов’язання підтримати пакет вищевказаних законодавчих ініціатив».
ІА "Вголос": НОВИНИ