Юлія Тимошенко зазначила, що сьогодні направить відкритий лист до Ради Європи та інших країн світу, в якому поінформує, які закладаються моделі і механізми фальсифікації виборів у зв’язку зі змінами до Закону: «Я буду просити також світ, Раду Європи дати оцінку тим подіям, які відбуваються в Україні».
Прем’єр-міністр нагадала, що саме у 2004 році вона, Віктор Ющенко, народ країни виступили проти технологій фальсифікацій, які були прописані в Законі про вибори Президента, а саме – порушення паритетності у виборчих комісіях, голосування на дому без медичних довідок, голосування без внесення в виборчі реєстри.
«Я дуже сподіваюся на те, що діючий Президент не накладе таку пляму на свою політичну репутацію, підписавши цей Закон, який повертає всі старі системи фальсифікації виборів», - наголосила Глава Уряду.
За словами Юлії Тимошенко, вже зранку громадські організації, в тому числі, Комітет виборців України, політики, громадські діячі, юридичні об’єднання, правозахисники у своїх публічних заявах висловили бажання бачити збереження демократичного розвитку нашої країни і основи демократії – це чесних виборів: «Моя друга надія, що наше суспільство не буде терпіти такої наруги над правами і свободами людей».
Глава Уряду також зазначила, що вчора провела екстрену зустріч з місією ОБСЄ в Україні, з послами європейських країн, через яких звернулася до світової спільноти з проханням дати оцінку прийняттю змін до Закону про вибори Президента: «Якщо така оцінка буде надана, я переконана, що це може зупинити фальсифікацію, їх плани зруйнувати останню надію держави – чесні вибори».
Прем’єр-міністр України зазначила, що зі свого боку робитиме все для того, щоб вибори в Україні пройшли чесно: «Ми будемо боротися всіма засобами і всіма можливостями, в тому числі, звертаючись до світу і до громадян України. Ми будемо робити все для того, щоб здобутки за останні 5 років – право проводити чесні вибори – не були знищені».
Як повідомлялося, 2 лютого парламент прийняв у цілому Закон «Про внесення змін до закону України «Про вибори Президента України». За прийняття цього документа проголосували 233 народних депутати із 243, зареєстрованих в сесійному залі: 172 депутати від фракції Партії регіонів, один - від БЮТ, 29 - від НУНС, 27 - від КПУ і 4 - позафракційні.
Таким чином рада виключила із закону «Про вибори Президента України» норму, відповідно до якої засідання виборчої комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь не менш ніж 2/3 її складу.
ІА "Вголос": НОВИНИ