Цей рік і далі буде приносити багато заробітків працівникам сфери ІТ: розробникам web-додатків, програмістам, програмним архітекторам, дизайнерам інтерфейсів. Позаяк великі IT-центри в Києві, Харкові та Львові обслуговують не лише потреби України, але і закордонних компаній, то в середньому на одного айтішника в Україні припадає як мінімум три робочих місця.
До середини літа, тобто до закінчення будівельних робіт до футбольного чемпіонату, країна потребуватиме кваліфікованих будівельників і керуючих проектами. Від останніх будуть вимагати розуміння економіки, навички управління фондом оплати праці робітників бригад, відстеження показників діяльності співробітників, володіння програмним забезпеченням, методиками управління проектами.
Також 2012-ий рік шукатиме експертів-точників – інженерів і технологів у водопостачанні, комунікаціях, на промислових підприємствах. Зокрема вже у січні 2012-го року їм пропонують стартові зарплати у розмірі 8,4-12 тис. грн. в місяць. Позаяк українські виші просто не випускають достатньої кількості технологів та інженерів, то вже з початку року фірми почали пошук інженерів - в промвиробництві і водопостачанні, а технологів в харчопромі.
Натомість негативно 2012 рік відіб’ється на експертах фінансового ринку, бо вони вже пережили хвилю скорочень. Скрутно буде і фахівцям з повернення заборгованості, бо кількість виданих кредитів значно зменшилася.
Експерти прогнозують, що за умови скорочень у фірмах, першими звільнятимуть офісних менеджерів та секретарів, позаяк їхня робота не є критично важливою для фірм.
Оскільки чутки про нову хвилю фінансової кризи в суспільстві не зникають, то на 2012-ий рік намітилася ще одна негативна тенденція. Компанії будуть старатися не набирати нових працівників, а збільшувати навантаження на вже існуючий штат.
Крім того, другою тенденцією для року, що розпочався, є тінізація зарплат, щоб фірми і надалі мали можливість економити на податках.
ІА "Вголос": НОВИНИ