Про це повідомляється в дослідженні інституту High Pay Centre.

Зарплати гравців стали забирати велику частину клубних доходів: якщо в 1997 році на оклади і бонуси футболістам йшло 48% дохідної частини бюджету, то зараз вже 70%.

Одночасно зросли і ціни на квитки. Якщо в 1989 році матч «Ліверпуля» можна було подивитися за 4 фунти стерлінгів, то тепер прохід на стадіон коштує 45 фунтів. Для фанатів «Арсеналу» ціни зросли з 5 до 51 фунта.

Незважаючи на підвищення цін, яке призвело до недоступності ігор для широкого кола уболівальників, клуби стрімко нарощують свої борги. На частку англійських команд припадає 56% від усього боргу футбольних клубів у Європі.

У 2010 році загальний борг прем'єр-ліги становив 3,5 мільярда фунтів стерлінгів, а половина всіх клубів є «фактичними банкрутами».

У 2008 році з 16 найбагатших клубів Англії з прибутком працювали лише чотири. При цьому у «Манчестер Сіті» чистий збиток становив 97% від виручки, тобто клуб витрачав майже вдвічі більше, ніж заробляв.

Директор High Pay Centre Нік Айлз заявив, що проблема надвисокого зростання зарплат має бути предметом національних дебатів, оскільки обсяг боргів, які виникають внаслідок цього, може привести до краху всього англійського футболу.

Джерело: Лента

ІА "Вголос": НОВИНИ