Постанову було прийнято 22 серпня. Вона поширюється на осіб віком до 16 років. Зазначимо, що повноліття в Білорусі настає в 18 років, проте вже з 16 років громадянам республіки видаються паспорти.
Згідно з документом, якщо співробітник міліції помітить підлітка, який перебуває вночі на вулиці без нагляду дорослих, він повинен буде встановити особу «порушника», а потім подзвонити його батькам, щоб вони забрали свою дитину. У випадку, якщо місцезнаходження батьків не встановлено або якщо вони не можуть швидко приїхати, тоді дитину буде доставлено в «соціально-педагогічний притулок», куди батьки зможуть приїхати за нею пізніше.
При цьому відповідальність за дитину, яка опинилася вночі на вулиці без нагляду, нестимуть батьки. Їм може бути винесене попередження або призначений штраф — до двох «базових величин» (одна «базова величина» становить сто тисяч білоруських рублів або ж близько 12 доларів).
У МВС Білорусі, коментуючи «комендантську годину», заявили, що її вводять для того, щоб захистити дітей від злочинних посягань і, з іншого боку, перешкодити залученню неповнолітніх у злочинну діяльність.
За інформацією МВС, за перші шість місяці поточного року жертвами різних злочинів в Білорусі стали близько двох тисяч неповнолітніх. Що стосується злочинів, скоєних підлітками, то близько 40% таких правопорушень було скоєно в пізній вечірній і нічний час.
Джерело: Лента
ІА "Вголос": НОВИНИ