З такою ініціативою виступили місцеві краєзнавці, які об'єдналися в організацію териконознавців. Мета об'єднання - перетворити терикони в регіональне надбання і нагадати жителям Донбасу про видатних земляків.
Спочатку активісти вирішили перерахувати шахтні відвали, а також провели опитування серед донеччан, щоб дізнатися, що вони думають про терикони. Якщо представники старшого покоління ставляться до предмета дослідження як до неминучої частини виробничого процесу, то молодь сприймає терикони, імовірніше, як унікальний регіональний колорит, повідомляє Комсомольская правда в Украине.
Масла у вогонь підлили і гості Євро-2012, що вже пройшов. Іноземці звертали увагу на терикони більше, ніж на інші міські визначні пам'ятки і дуже дивувалися, коли місцеві жителі нічого не могли розповісти нічого конкретного про кожен з них, зазначає видання.
"Поки це тільки громадська ініціатива. Ми вивчаємо думку народу, аналізуємо. Справа в тому, що терикони - це не тільки фішка Донбасу, це його історія. Чому б з їх допомогою не нагадати людям про наших видатних сучасників і земляків?" - розповів голова оганізації териконознавців Олександр Легенький.
Завдяки зусиллям териконознавців у місті з'явилися перші іменні відвали. Найстаріший отримав своє ім'я на честь засновника Донецька - англійця Джона Юза, розташований поблизу стадіону Шахтар, - легендарного форварда гірників Віталія Старухіна. Поки названих териконів лише п'ять, але до Нового року з'являться ще шість. Серед претендентів - знаменита гімнастка Поліна Астахова і дзюдоїст Юрій Зусер.
Є в цьому списку і несподіваний персонаж, який не має до Донбасу ніякого відношення - Арнольд Шварценеггер. Актор та екс-губернатор потрапив у нього не тільки через бажання активістів популяризувати ідею у всесвітньому масштабі.
Активісти стверджують - неповторна харизма Шварценеггера як нічия інша близька за характером до донецької людини.
Тим часом влада воліє не коментувати ініціативу надати шахтним відвалам назви.
Джерело: Кореспондент
ІА "Вголос": НОВИНИ