Нова, оптимізована схема транспортної мережі Львова має запрацювати у другій половині 2022 року. За словами очільника Департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури, її розроблятиме ТзОВ «Оресунд» за грантові кошти GIZ.

Із введенням електронного квитка в міському транспорті Львова на пасажирів чекають і зміни в маршрутній мережі. Розроблятиме нову транспортну мережу компанія ТзОВ «Оресунд». Зміни в маршрутній схемі громадського транспорту запровадять у другому півріччі 2022 року.

Про це із посиланням на директора Департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олега Забарила повідомляє медіахаб «Твоє місто».

Зазначимо, що робочу групу із питань оптимізації маршрутної мережі громадського транспорту Львівської міської територіальної громади за результатами впровадження автоматизованої системи оплати проїзду іще 10 грудня 2021 року своїм розпорядженням № 621 створив міський голова Львова Андрій Садовий.

 

Хто розроблятиме нову маршрутну мережу для Львова?

Очолив цю робочу групу директор Департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, його заступником став Орест Олеськів – начальник Управління транспорту, а секретарем – Євген Білий – провідний спеціаліст відділу організації перевезень у громадському транспорті Управління транспорту.

Крім того, до складу робочої групи увійшли: Кирил Новіков – начальник Управління вуличної інфраструктури; Олег Партика – заступник начальника Управління транспорту, який раніше очолював це управління в статусі в.о., керівники «Львівавтодору», «Львівелектротрансу» та Львівського комунального АТП № 1 – Микола Власюк, Володимир Ковалів та Орест Хамула, а також Ігор Зінкевич – депутат ЛМР, голова постійної комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності.

До складу робочої групи залучено також Дем’яна Данилюка – як консультанта з питань сталої мобільності ТзОВ «Оресунд»; керівника згаданого ТзОВ Віктора Загребу; Марту Пастух – координаторку проєктного бюро у Львові «Інтегрований розвиток міст в Україні» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Ігоря Самардака – голову правління ПАТ «Львівське АТП-14630» та керівника асоціації «Екопастранс».

Згідно із розпорядженням мера, робоча група має опрацювати питання оптимізації маршрутної мережі громадського транспорту Львівської МТГ та подати львівському міському голові свої висновки до 1 квітня 2022 року.

Як вдалося з’ясувати ІА «Вголос», найбільшим досвідом роботи в галузі транспортну володіє Володимир Ковалів – керівник ЛКП «Львівелектротранс», який працює на посаді головного інженера майже 10 років; до того пан Ковалів очолював службу колії.

Олег Партика у 2010 році закінчив Національний транспортний університет за фахом «інженер із транспорту», працює в Управлінні транспорту Львівської міськради із лютого 2013 року, а в 2017 – 2019 рр. очолював це управління в статусі виконувача обов’язків.

Орест Хамула працює в галузі міського транспорту із квітня 2016 року: спочатку він займав посаду заступника директора Львівського комунального АТП №1 із економіки, а із серпня 2017 року очолює це підприємство. До цього пан Хамула працював у банках «Карпати», «Надра», «Міжнародний інвестиційний банк» та «Укргазпромбанк».

Євген Білий, відповідно до його декларації за 2017 рік, працює в Управлінні транспорту із 2017 року, до того працював у ТзОВ «Спільне українсько-канадське підприємство «Росанпак».

Із 2019 року обіймає посаду начальника Управління транспорту Орест Олеськів, який у 2012 – 2015 рр. працював у відділі промоції міста та отримав вищу освіту в ЛНУ ім. І. Франка за фахом «країнознавство».

Ігор Самардак очолив ПАТ «Львівське АТП № 14630» у вересні 2019 року, до того очолював Яворівську району державну адміністрацію.

Щодо інших чиновників та посадовців Львівської міськради, які увійшли до складу робочої групи, то їхній досвід роботи в галузі міського громадського транспорту – менше як рік.

Зокрема, Олег Забарило очолив департамент міської мобільності та вуличної інфраструктури тільки в кінці жовтня 2021 року. До того працював начальником Управління економіки Департаменту економічного розвитку ЛМР, він є випускником ЛНУ ім. Івана Франка за фахом «облік і аудит».

Микола Власюк очолює ЛКП «Львівавтодор» із серпня 2021 року, до того працював операційним директором ТзОВ «Альянс Маркет», яке забезпечує продукцією мережу супермаркетів «Арсен».

Кирил Новіков очолює управління вуличної інфраструктури із 19 листопада 2021 р., має вищу освіту за фахом «ракетні та космічні комплекси».

Дем’ян Данилюк у листопаді 2017 року став штатним радником міського голови Львова із питань транспорту та інфраструктури. До того, у 2013 – 2016 рр., працював у відділі промоції Львівської міської ради, деякий час був членом Міської комісії з безпеки дорожнього руху. Відповідно до декларації , яку Дем’ян Данилюк подав у 2017 році, протягом року він не отримував жодних доходів, хоча і утримував власну квартиру площею 45,5 кв. метрів.

Відповідно до даних порталу «Youcontrol», Дем’ян Данилюк є фізичною особою-підприємцем, основний вид діяльності – «вебпортали». Яку освіту отримав Дем’ян, з'ясувати не вдалося.

Марта Пастух –  координаторка проєктного бюро у Львові «Інтегрований розвиток міст в Україні» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), брала участь у розробці «Плану стійкої міської мобільності», який був затверджений на початку 2020 року.

Ігор Зінкевич вперше був обраний депутатом Львівської міськради у 2015 році, представляв фракцію партії «УКРОП», засновник та очільник ГО «Варта 1». У 2015 – 2020 рр. подав чимало депутатських звернень та запитів щодо роботи громадського транспорту. Зараз представляє фракцію «ВАРТА», очолює профільну транспортну депутатську комісію. Працював в системі Нацполіції. Має вищу освіту за фахом «економічна кібернетика».

 

Любі друзі доброго бургомістра 

Віктор Загреба відомий як радник міністра інфраструктури України Владислава Криклія. ТзОВ «Оресунд», яке зараз очолює Віктор Загреба, за даними порталу «Opendatabot», засноване 25 січня 2020 року. Серед засновників ТзОВ – сам Віктор Загреба, а також Самех Мохамед та Катерина Лозовенко. ТзОВ «Оресунд» зареєстроване у селі Крихівці поблизу Івано-Франківська.

До 10 вересня 2020 року пан Загреба очолював ТзОВ «Урбан Консалтинг» із Івано-Франківська. Крім того, Віктор Загреба є керівником громадських організацій «Карпатський роверовий клюб» та «Віжн зеро», співзасновником ГО «Тепле місто» та «Центр соціальних та ділових ініціатив» і фізичною особою-підприємцем. У ФОПа Віктора Сергійовича Загреби такі види діяльності: «консультування з питань комерційної діяльності й керування», «дослідження й експериментальні розробки у сфері суспільних і гуманітарних наук», «діяльність в сфері зв’язків із громадськістю» та «надання послуг таксі». Відомо також, що Віктор Загреба у 2019 році балотувався в нардепи від партії «Сила людей». 

Цікава річ – на сайті ТзОВ «Оресунд» серед членів команди підприємства зазначено Павла Сирватку – колишнього начальника відділу ЛКП «Львівавтодор», а нині заступника начальника Управління вуличної інфраструктури Департаменту міської мобільності та інфраструктури; а також Олександра Шутюка – начальника відділу інвестиційних проєктів ЛКП «Львівавтодор». Міський голова Львова, як бачимо, не зауважує в цьому конфлікту інтересів.

Щодо більшості членів робочої групи, яка має напрацювати оптимізацію маршрутної мережі громадського транспорту Львова, то невідомо, чи ці люди мають спеціальну освіту в галузі міського громадського транспорту. Крім того, низка членів робочої групи фактично не має практичного досвіду роботи в галузі міського громадського транспорту та організації перевезень.

До того ж виникають сумніви, що підприємство ТзОВ «Оресунд» із села Крехівці Івано-Франківської області, яке наразі існує один рік та чотири із половиною місяці, зможе розробити оптимальні зміни маршрутної мережі Львова. Нагадаємо, що нову транспортну схему Львова, яка запрацювала у 2012 році, розробила відома європейська консалтингова компанія  «Louis Berger Group». Втім, навіть ця транспортна схема викликала багато нарікань, а перші зміни до неї внесли вже на початку січня 2012 року.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ